33 C
Скопје
16:18 - 25 јуни, 2024

Ознака : денес

АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Астро прогноза за понеделник, 7 август

Еспресо
Овен Овенот треба да направи јасен план. Проценете ги вашите способности и обидете се да најдете можност да се откриете во нешто ново. Тестирајте ги...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ДРУГАТА СТРАНА НА ВОЈНАТА: Како се Русите? Притиснати од цензура, отсечени од светот, а бегството од земјата е сè потешко

Ј.К.Д
Од една страна има огромен број на украински бегалци, кои бегаат од бомбите во својата земја. Но од друга страна тука се и Русите, стотици...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(ФОТО) ТАЈЧИ, ПОПУЛАРНАТА ПЕЈАЧКА НА „АЈДЕ ДА ЛУДУВАМЕ ОВАА НОЌ“ СЕ ВРАЌА НА МУЗИЧКАТА СЦЕНА: Нема да ја препознаете како игзледа, ама ќе препознаете како пее!

Еспресо
Југословенската пејачка и претставничка на Евровизија (1990), Татјана Камерон, попозната по прекарот Тајчи, поп-ѕвезда од 1990-тите, успешно продаваше албуми низ целиот регион, сега се враќа...
Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

(ФОТО СТОРИЈА) РОМАНТИЧНА ГЛЕТКА НА СНЕЖНА МОСКВА ДЕНЕС: Снегот ги зближува луѓето…

Ј.К.Д
Романтички глетки на денешна Москва каде танцува снегот. На радост на жителите на овој преубав град, најголемото лизгалиште во Москва ќе биде отворено утре. Како...
Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

ЕСПРЕСО ФОТКИ НА ДЕНОТ: Пет сцени од денешно Скопјенце

Ј.К.Д
Ако случајно не сте мрднале од компјутерот денес, или од канцеларија, ние помисливме на вас и на разубавување на вашето расположение.  Ви ја пренесуваме пладневната...
Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

ФОТОГАЛЕРИЈА: Скопјанки и на тмурно време супермодерни се! Нијанса на денот – црвена, за инает на скопското сивило

Ј.К.Д
Македонски убавици. Како беше онаа – македонско девојче, китка шарена. Китки шарени газеа по скопските улици денес. И тоа цврсто газеа. Времето – тапа! Тие,...
Секојдневие

Неколку исклучително важни работи кои со сигурност ќе ви го подобрат животот со партнерот – Започнете да ги применувате уште денес!

Еспресо
Четири од пет двојки сметаат дека социјалните мрежи се виновни за нивното разидување или раскинување, бидејќи поминуваме повеќе време со компјутерите и телефоните отколку со...
СветСлајдерСцена

ФОТО: Денес не би ја препознале – Во 90-те важеше за една од најубавите актерки, но потоа болеста си го направи своето…

Еспресо
Во деведесеттите години блескаше на филмското платно, а потоа започнаа да се редат здравствените проблеми…Американската актерка Кетлин Тарнер важеше за една од најубавите холивудски актерки....
Дестинации и Дегустации

Направете си ги денес – Брзи колачиња со мед и цимет

Еспресо
Мала, но вкусна радост за целото семејство… Состојки: 200 грама брашно 250 грама шеќер 2 јајца 2 супени лажици мед малку цимет 1 прашок за...
СветСлајдерСцена

Шарлиз Терон: Никогаш немав желба да се омажам, немам ниту денес

Еспресо
Изгледа дека Шарлиз Терон одлучи да ги израмни сите сметки со поранешниот партнер, актерот Шон Пен. Гостувајќи во радио емисијата „The Howard Stern Show“, каде...