-5.2 C
Скопје
23:38 - 25 јануари, 2022

(ФОТО) ТАЈЧИ, ПОПУЛАРНАТА ПЕЈАЧКА НА „АЈДЕ ДА ЛУДУВАМЕ ОВАА НОЌ“ СЕ ВРАЌА НА МУЗИЧКАТА СЦЕНА: Нема да ја препознаете како игзледа, ама ќе препознаете како пее!

Југословенската пејачка и претставничка на Евровизија (1990), Татјана Камерон, попозната по прекарот Тајчи, поп-ѕвезда од 1990-тите, успешно продаваше албуми низ целиот регион, сега се враќа на музичката сцена.

Тајќи денес, фото инстаграм

Со нејзиното заминување во Америка, каде што се омажила и станала мајка, се променила и потоа ја прекинала кариерата, но љубовта кон музиката никогаш не престанала.

Сега пејачката ги изненади своите следбеници на Инстаграм со објавата дека влегла во студио и повторно снима.

инстаграм

„Враќање во студио по долга пауза од снимање… Што е тоа што го правиш едноставно и лесно? А кога го правиш, си велиш: по ѓаволите, јас сум добра во ова! И знаете дека тоа не е ароганција, туку само вистина. Така ми е мене пеењето. Чиста релаксација, проток, леснотија, нешто што го правев (и вежбав) сто илјади часа и во кое станав навистина добра. Опуштањето и учењето нови вештини – како што се предавање медитација и тренинг за добар живот, дефинитивно ми помогна да ги ценам моите „стари“ вештини“, напиша таа под објавата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tajci (@tajcicameron)

 

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....