-5.2 C
Скопје
00:11 - 26 јануари, 2022

ДИЕТА ОД КЛИНИКАТА МАЈО, ЗА 14 ДЕНА ЌЕ „СТОПИТЕ“ 10 КИЛОГРАМИ: Еве го оригиналното мени по денови за слабеење!

Прочуената американска клиника Мејо на која од гојазност и зависности се лекувале многу холивудски ѕвезди, меѓу кои и Лиз Тејлор и Лајза Минели, ја обелодени оригиналната диета која помага во симнувањето на килограми.

Со строго придржување до оваа диета за 14 дена се губат од 7,5 до 10 килограми. Сепак, мора да се придржувате до редоследот и количината на намирниците.

Многу популарната диета е базирана главно на зеленчук, грејпрфут, малку месо и многу јајца, а бидејќи голема количина на јајца на ден се во прашање, добро е да се консултирате со вашиот доктор пред да започнете да ја држите.

Појадокот е секој ден ист – половина грејпфрут, 3 меко варени јајца, кафе (без шеќер).

1 ден.

Ручек – 1 грејпфрут, 2 меко варени јајца, варен спанаќ и кафе.

Вечера – 3 меко варени јајца, мешана салата и 1 парче тост (интегрален леб).

2 ден.

Ручек – 1 грејпфрут, 2 меко варени јајца, варен спанаќ и кафе.

Вечера – голем стек, маслинки и зелена салата.

3 ден.

Ручек – 2 до 3 меко варени јајца, домати, варен спанаќ и кафе.

Вечера – овчо месо,краставица и домати.

4 ден.

Ручек – 1 грејпфрут, мешана салата, кафе

Вечера – 2-3 јајца, 1 тост, парче младо сирење.

5 ден.

Ручек – 2 варени јајца, варен спанаќ и кафе

Вечера – мешана салата, печена риба во фолија или на скара.

6 ден.  

Ручек – овошна салата без шеќер

Вечера – голем бифтек, домати, краставици, чај или кафе.

7 ден.

Ручек – ладно пилешко, домати, варен кељ и морков.

Вечера – 1 грејпфрут, зеленчук и кафе.

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....