23.8 C
Скопје
09:35 - 15 јуни, 2024

Ознака : Клиника

Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

Ангио тимот од Клиника „Жан Митрев“ повторно во акција

еспресо
На 9 април беше направена серија затворања на вродени срцеви маани од типот ПФО (перзитент форамен овале). Тимот во состав д-р Вилма Ампова-Соколов, д-р Илија...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Причини, компликации и решенија за синдром на полицистични јајници

Раната дијагноза и терапија заедно со регулирање на телесната тежината може да го намалат ризикот од појава на долгорочни компликации како што се дијабетес тип...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Бајага бил на Клиника за одвикнување од алкохол: „Се чувствувам одлично“

Еспресо
Познатиот рок-музичар Момчило Бајагиќ Бајага, како што дознава српска Република, наводно завршил на лекување од алкохолизам во приватна руска клиника за лекување зависности во Земун....
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Дали сте чуле за ,,болест на првиот бакнеж“?

Инфективна мононуклеоза е инфективно вирусно воспаление што често се среќава. Претставува инфекција што ги засега лимфните јазли од валдејеровиот прстен, цервикалните лимфни јазли, тонзилите. Позната...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Ендометриоза – симптоми, дијагностика и третман

Еспресо
Во повеќето случаи, ендометриозата предизвикува силна болка, особено за време на менструалниот циклус. Ендометриозата е состојба при која ткивото кое ја обложува внатрешноста на матката,...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Акутно воспаление на увото кај деца

Најчесто се јавува кај деца на возраст од 6 месеци до 3 години и може да се развие во две насоки: течноста самостојно да се...
ЕспресоЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

Во Клиника Жан Митрев успешно опериран 31-от пациент со вградена механичка циркулаторна потпора на срцето

Еспресо
Докторскиот тим предводен од д-р Жан Митрев успешно го спроведоа оперативниот зафат познат и како ,,механичко срце“ за решавање на левокоморна хронична срцева слабост. Кај...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

Препознај ги симптомите на мозочен удар и реагирај ,,ИТНО“!

Еспресо
Препознај ги симптомите на мозочен удар и реагирај ,,ИТНО,,! Изнемоштеност во екстремитетите или парализа на едната страна на телото. Темни точки на едното или обете...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ЌЕРКАТА НА ПУТИН се разведува и го напушта сонот да отвори клиника за милионери: Причина? Војната и санкциите

Еспресо
Марија Воронцова, ќерката на Путин се разведува од сопругот и го напушта сонот да отвори клиника за милионери. Марија има 36 години и родена е...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

„ЖАН МИТРЕВ КЛИНИКА“ ПРОСЛАВУВА 22 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ: Да се донесе светот дома – Над две децении врвна медицинска услуга

Ј.К.Д
Врвни услуги од современата медицина, резултати базирани на брза и прецизна дијагностика, превенција на болести, извршување на комплексни операции – тоа е мисијата на „Жан...