14.8 C
Скопје
10:29 - 2 јуни, 2023

Ознака : Клиника

Ви Препорачуваме Здрави навики Здравје Слајдер

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Акутно воспаление на увото кај деца

Најчесто се јавува кај деца на возраст од 6 месеци до 3 години и може да се развие во две насоки: течноста самостојно да се...
Еспресо Здрави навики Здравје Слајдер

Во Клиника Жан Митрев успешно опериран 31-от пациент со вградена механичка циркулаторна потпора на срцето

Еспресо
Докторскиот тим предводен од д-р Жан Митрев успешно го спроведоа оперативниот зафат познат и како ,,механичко срце“ за решавање на левокоморна хронична срцева слабост. Кај...
Ви Препорачуваме Здрави навики Здравје Слајдер

Препознај ги симптомите на мозочен удар и реагирај ,,ИТНО“!

Еспресо
Препознај ги симптомите на мозочен удар и реагирај ,,ИТНО,,! Изнемоштеност во екстремитетите или парализа на едната страна на телото. Темни точки на едното или обете...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

ЌЕРКАТА НА ПУТИН се разведува и го напушта сонот да отвори клиника за милионери: Причина? Војната и санкциите

Еспресо
Марија Воронцова, ќерката на Путин се разведува од сопругот и го напушта сонот да отвори клиника за милионери. Марија има 36 години и родена е...
Ви Препорачуваме Здрави навики Здравје Слајдер

„ЖАН МИТРЕВ КЛИНИКА“ ПРОСЛАВУВА 22 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ: Да се донесе светот дома – Над две децении врвна медицинска услуга

Ј.К.Д
Врвни услуги од современата медицина, резултати базирани на брза и прецизна дијагностика, превенција на болести, извршување на комплексни операции – тоа е мисијата на „Жан...
Свет Слајдер Сцена

ШАРЛИН ОД МОНАКО РОДЕНДЕНОТ ГО СЛАВИ ВО БОЛНИЦА: Тежи 46 килограми, има проблеми со голтањето

Еспресо
Најновите гласини зборуваат за тешкотија во исхрана на принцезата од Монако, која моментно има само 46 килограми. Денес Шарлин од Монако дува 44 свеќички (родена...
Здрави навики Здравје Слајдер

ДИЕТА ОД КЛИНИКАТА МАЈО, ЗА 14 ДЕНА ЌЕ „СТОПИТЕ“ 10 КИЛОГРАМИ: Еве го оригиналното мени по денови за слабеење!

Еспресо
Прочуената американска клиника Мејо на која од гојазност и зависности се лекувале многу холивудски ѕвезди, меѓу кои и Лиз Тејлор и Лајза Минели, ја обелодени...
Uncategorized Свет Слајдер Сцена

ДРУ БАРИМОР ЗА БОРБАТА СО АЛКОХОЛИЗМОТ: Трезна сум две и пол години!

Еспресо
Актерката изјави дека спокојно и самоуверено се справувала со проблемите со алкохолот, но ги откри и големите психолошки проблеми кои ги доживеала по разводот од...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Исцрпен и „страшен“ за гледање: Новата фотка од Џастин Бибер пред болница е тажна! (ФОТО)

Васко Спасоски
Музичката ѕвезда Џастин Бибер (25) искрено, неодамна призна дека боледува од лајмска болест, но дека веќе долго време се лекува. Папараците го сликаа канадскиот пејач...
Лајфстајл Сцена

Каде исчезна ФРАНЦУСКАТА ПРВА ДАМА?

Igor
Француската прва дама Брижит Макрон последен пат е видена на средината на минатиот месец, кога беше во придружба на својот сопруг, претседателот Емануел Макрон на...