33.8 C
Скопје
19:30 - 22 јули, 2024

Ознака : 20 години

Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

„ЖАН МИТРЕВ КЛИНИКА“ ПРОСЛАВУВА 22 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ: Да се донесе светот дома – Над две децении врвна медицинска услуга

Ј.К.Д
Врвни услуги од современата медицина, резултати базирани на брза и прецизна дијагностика, превенција на болести, извршување на комплексни операции – тоа е мисијата на „Жан...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

(ВИДЕО) Ѝ ПО 20 ГОДИНИ БОЛКАТА НЕ СТИВНУВА: Сузана Турунџиева обвиена со истиот немир и празнина

М.Р.
Нашата позната пејачка, водителка и писателка Сузана Турунџиева на својот фејсбук – профил сподели емотивна објава во спомен на нејзиниот трагично починат брат. Братот на...
ЕспресоЖенски печатСлајдер

ФЕСТИВАЛСКИ ВИКЕНД: 20 години Битола Отворен Град

Еспресо
Овој викенд во Битола ќе се одржи 20-тото издание на фестивалот Битола Отворен Град во организација на МКЦ-Битола. Токму фестивалот цели две децении обединува, креира...
Ви ПрепорачувамеСлајдерСценаФилм и ТВ

20 години „Прашина“ на Милчо Манчевски

Еспресо
Јубилејот 20 години од премиерата на „Прашина“ на Милчо Манчевски на отворањето на Венецискиот фестивал во 2001, ќе се одбележи со презентација на филмот на...
СветСцена

Бекамови заљубени и по 20 години брак: По крштевањето на децата славеле и танцувале до утрото! (ФОТО)

Анита Митровска
Дејвид (44) и Викторија Бекам (45) ретко разменуваат нежности во јавност, но овој пат биле фотографирани како танцуваат и се бакнуваат на забава по повод...