-0.2 C
Скопје
05:01 - 29 јануари, 2022

(ФОТО СТОРИЈА) РОМАНТИЧНА ГЛЕТКА НА СНЕЖНА МОСКВА ДЕНЕС: Снегот ги зближува луѓето…

Романтички глетки на денешна Москва каде танцува снегот.

На радост на жителите на овој преубав град, најголемото лизгалиште во Москва ќе биде отворено утре.

Како што е објавено на веб-страницата на московското градско собрание, темата на новата сезона ќе биде „Зимска самовила“, а денот на отворањето на лизгалиштето ќе биде и ден на почетокот на специјалниот проект на меѓународниот уметнички фестивал насловен „Инспирација“. Ледената покривка (вештачка) се простира на над 20 илјади квадратни метри каде ќе можат да уживаат љубителите на лизгањето под ведро небо, додека децата од три до осум години, ќе уживаат во помалата лизгачка арена, на  површина од 900 метри квадратни. На лизгалиштето, секоја недела ќе има и часови по танц.

А за глетката да биде уште поромантична, покрај лизгалиштето има и девет улични продавници за храна и ресторан.

УЖИВАЈТЕ ВО РОМАНТИЧНАТА ГЛЕТКА НА СНЕЖНА МОСКВА ДЕНЕС.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ………… (@__incredible_earth_)

Слични објави

ОВИЕ 3 РАБОТИ КОИ НОСАТ НЕСРЕЌА ВО ЖИВОТОТ: Направете промена за подобра иднина и среќен живот!

Милена Ри

МОЗОКОТ ИМ РАБОТИ СО „100 НА СААТ“: Овие хороскопски знаци не можат да ги смират мислите

Еспресо

(ФОТО) ОПКРУЖЕНИ СМЕ СО ЕНЕРГЕТСКИ ВАМПИРИ: Како против нив?

М.Р.

КОЈА Е ТАЈНАТА СОСТОЈКА? Мажите со оваа особина се најдобри во кревет

Еспресо

(ФОТО) ОВА Е ТРЕТАТА „СЕСТРА“ НА ЈЕЛЕНА И ВИКТОРИЈА: Убавината е наследна – запознајте ја госпоѓа Спенџарска!

М.Р.

(ФОТО) МИНИ МАУС ЗА ПРВ ПАТ ВО ИСТОРИЈАТА ЈА МЕНУВА ОБЛЕКАТА: Девојката на Мики во елегантно сино одело, креација на Стела Макартни

М.Р.
Се вчитува....