По овој лик од серијата „Сексот и градот” сите лудувавме – Денес има 48 години и изгледа како милион долари! (ФОТО)

Добро познатиот лик од омилената женска серија „Сексот и градот”, згодниот Смит на кој не му одолеа ни Саманта, денес има 48 години и, верувале или не, изгледа уште подобро!

Не само што останал во добра форма, туку презгодниот актер денес изгледа помажествено и ретко која припадничка на понежниот пол не би се свртела по него. Иако има малку поинаков имиџ – елегантни одела, залижана коса и брада, актерот Џејсон Луис и понатаму важи за секс симбол.

инстаграм

Русата коса сè уште е негов заштитен знак, а на неодоливата насмевка сигурно се сеќава секоја жена која ја гледала серијата.

инстаграм

Џејсон Луис денес дефинитивно е уште поголем фраер, а многумина на прв поглед ќе кажат дека изгледа како милион долари. Многумина се сложија дека Саманта и денес добро би му прилегала.

View this post on Instagram

Thank you to the @Laureus_usa foundation for having us out for a beautiful night of fashion and #sportforgood, we thoroughly enjoyed ourselves 🤩 Laureus is a global organization that celebrates sporting excellence and uses the power of sport to transform the lives of children and young people. Sport for Good supports more than 160 sports-based community programmes in over 40 countries, helping to address the many social challenges facing children and young people around the world. “Sport has the power to change the world. It has the power to inspire. It has the power to unite people in a way that little else does. It speaks to youth in a language they understand. Sport can create hope where once there was only despair. It is more powerful than governments in breaking down racial barriers.” — NELSON MANDELA PS — hopefully we won’t be benched next go around @y0bull… still hurting’ from that one 🤪 great meeting you!

A post shared by Jason Lewis (@jasonleelewis) on

View this post on Instagram

I have been an avid fan of playing outdoors my whole life. Whether on land or in the ocean, one thing that‘s heartbreakingly undeniable is the increased amount of trash littering nature that I find. A long time ago I came up with the notion of encouraging those I met or played with in nature to pick up a couple pieces of trash every time they went out. Just two pieces. By not giving people a heavy load of responsibility, they would be encouraged to do a little bit more and hopefully raise awareness of human impact on the environment. I’m not perfect, but next time you go out maybe grab a few pieces of trash, even if they aren’t yours — it could make a bigger impact than we know ♥️♻️🌏 #justtwopieces #plasticfree #plasticpollution #nomoreplastic🥤🗑 ➡️ Swipe left for more photos from our trip to Thailand 💔

A post shared by Jason Lewis (@jasonleelewis) on

Слични објави

Лицата родени во овој хороскопски знак НАЈТЕШКО ПРОСТУВААТ НЕВЕРСТВО

Igor

Денеска е Божиќ, денот на Христовото раѓање, а ова се народните обичаи и верувања

Слободен Печат

ЖЕЖОК ХОРОСКОП: Сексот со Близнаците е неповторливо искуство, а Лавовите ги возбудува секс на отворено

Igor

Бекам остана без возачката дозвола поради мобилниот телефон

Igor

Адријан Гаџа „заплива“ во други води : Познатиот пејач има нов бизнис! (ФОТО)

Igor

Се жени братот на АНА ИВАНОВИЌ, а ОВА ПРАВИЛО ги вчудоневиди сите поканети

Igor

Остави Коментар

пет × 5 =

Слични објави

НОВ ЅВЕЗДЕН ПАР: Дуа Липа во врска со малиот брат на познатите модели

Igor

Ѕвездата од „Беверли Хилс“ ги покажа силиконите, но сите се чудат на нивниот изглед (ФОТО)

Igor

СЕКС НА ПРВ СОСТАНОК: Да или не?

Igor

ПОВТОРНО КРИТИКИ: Научете ја Меган како се држи дете! (ФОТО)

Igor

Холивудската актерка се предомисли: Го сака назад Бред Пит?

Igor

Џенифер Лопез и Алекс Родригез не ја кријат заљубеноста! (ФОТО)

Еспресо