СЕ ПОРОДИ СЕКА АЛЕКСИЌ: Пејачката му го даде името на синот по крстителот на Исус Христос! (ФОТО)

Пејачката Сека Алексиќ на социјалната мрежа Инстаграм објави дека родила уште еден син по име Јован.

Гордата мајка веднаш објавила слики од своето новороденче на социјалните мрежи, а иако првично планирала да го крсти Исак, на крајот сепак му го дала името Јован.

„Работите не се такви какви што ние сакаме да бидат, туку како што Бог ќе каже! По нашата домашна слава Свети Јован, утринава се роди Јован. Неговиот татко исто така сакаше детето да се вика Јован. Ако нашето следно дете биде машко, тогаш ќе се вика Исак“, напишала Сека Алексиќ.

Сека и нејзиниот сопруг Вељко прд три години го добија постариот син Јаков, а имињата на нивните синови имаат силно значење и се инспирирани од Блиблијата.

Библиското значење на името Јаков е „бог штити“, додека името на Јован Крстител има значење – „бог е милостлив“.

Слични објави

Малку поинаков оброк: Печен карфиол со павлака и кашкавал

Igor

Бредли Купер и Леди Гага повторно заедно!

Igor

СИТНО СЕ БРОИ: Меган Маркл во секој миг треба да се породи

Igor

ЏЕНИФЕР АНИСТОН НАПОЛНИ 51 ГОДИНА: Ѕвездата која го освои Холивуд тврди дека имала само една пластична операција! (ФОТО)

Еспресо

Ретко ја покажува во јавност: Емина Јаховиќ објави фотографија со нејзината сестра – сличноста е голема! (ФОТО)

Еспресо.мк

Прочитајте пред да одите на шопинг: Најчести грешки што ги правите при купување

Еспресо

Остави Коментар

14 + 19 =

Слични објави

Меган и Хари не се откажуваат од луксузот! Не излегуваат од дома, а оваа жена им носи се на послужавник! (ФОТО)

Еспресо

Тетоважите на АНЏЕЛИНА ЏОЛИ:„Веќе никогаш нема да бидам глупава да си истетовирам име од маж“

Igor

СÈ ПОРАДИ ДИВНА: Зошто Душко ја отследи Јелена Карлеуша од Инстаграм?

Igor

ЦЕЦА ЈА РЕНОВИРАШЕ ВИЛАТА: Во ОВАА ПРОСТОРИЈА вложила најмногу пари (ФОТО)

Igor

Евровизија 2019: ТАМАРА блесна и на втората проба (ФОТО)

Igor

БЕЗ МАНА со АНА: Енергетски Колачиња од Ф’стаци и Брусница (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Igor