Меган и принцот Хари денес слават прва годишнина од бракот: Ексклузивни фотографии кои досега не се објавени

Меган Маркл (37) и принцот Хари (34) ја слават првата годишнина од бракот, а по тој повод на нивниот официјален Инстаграм профил е објавено прекрасно видео.

Видеото се состои од досега невидени црно-бели фотографии од фотографот Крис Алертон. Во видеото е и звукот од познатата песна „This Little Light Of Mine” која Војвотката од Сасекс и Хари лично ја избраа.

Кралскиот пар на овој фотограф му ја даде довербата и при фотографирањето на синот Арчи Харисон Маунтбатен – Виндзор кој на свет дојде неодамна.

View this post on Instagram

Happy one year anniversary to Their Royal Highnesses, The Duke and Duchess of Sussex! Today marks the one year anniversary of the wedding of The Duke and Duchess of Sussex. Their Royal Highnesses exchanged vows at St George’s Chapel within the grounds of Windsor Castle on May 19th, 2018. The selected song “This Little Light of Mine” was chosen by the couple for their recessional. We hope you enjoy reliving this moment, and seeing some behind the scenes photos from this special day. A message from The Duke & Duchess: Thank you for all of the love and support from so many of you around the world. Each of you made this day even more meaningful. Photo credit: Chris Allerton/Joe Short (B&W); PA (color) ©️SussexRoyal (B&W images and video)

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

„Среќна прва годишнина од бракот на нивните кралски височества, војводата и војвотката од Сасекс. Денес навршува една година од венчавката на војводата и војвотката. Заветите ги разменија во капелата Св. Јури на 19. мај 2018 година. Се надеваме дека ќе уживате во сеќавањето на овој момент и фотографиите од нивниот посебен ден“, стои на официјалниот Инстаграм профил на брачниот пар.

И Меган и Хари на денешниот ден ги споделија своите чувства и среќата по повод првата годишнина од брачниот живот.

„Ви благодариме за сета љубов и поддршка на сите вас ширум светот. Секој од вас го направи тој ден значаен“, порачаа новопечените родители.

Слични објави

Ќе се фатите за глава: Погледнете колку пари заработиле Саша Поповиќ и Лепа Брена

Igor

Анастасија Ражнатовиќ ограбена во Париз, пејачката морала да пее за да ја префрли таксистот до хотел!

Васко Спасоски

ГО НЕМАШЕ 2 МЕСЕЦА: Ова е првата објава на Сергеј по апсењето на Боки 13

Igor

Преубавата ќерка на Синиша Михајловиќ е во љубов со овој италијански фудбалер! Сите се прашуваат што ќе каже тато?! (ФОТО)

Igor

Невкусна шега на хрватската група „Колонија“: Го менуваме името во „Коронија“ (ФОТО)

Васко Спасоски

И официјално Игор Карачиќ е македонски зет: Ја запроси убавата струмичанка Душица (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

деветнаесет − 3 =

Слични објави

Ова е веќе лудо: Погледнете како се појави Јелена Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ретко кој го може ова: Пејачката Гоца Тржан откри колку пати имала секс во еден ден!

Васко Спасоски

Елтон Џон на работ од смртта

Igor

ЖЕНСКИ ПРОБЛЕМИ: Како најлесно да се ослободите од подбрадокот?

Igor

Петра Еклстон го роди четвртото дете: Берни доби прекрасна внука

Еспресо

Зошто Никола Тесла мислел дека броевите 3, 6 и 9 се клуч на вселената?

Еспресо