Ознака : песни

Наши Фаци Слајдер Сцена

ФОТО | Не сте ја виделе долго: Погледнете како изгледа Благица Павловска денес, нема да ја препознаете!

Васко Спасоски
За неа велат дека е кралица на фолк-музиката во Македонија и да бидеме искрени, има многу вистина во тоа. Нејзините песни стари и по 20...
Свет Слајдер Сцена Филм и ТВ

ВИДЕО: Уживајте ова попладне – Листа со хит празнични песни, објавени оваа година!

Еспресо
Декември е месецот во кој лесно почнуваме да влегуваме во празничниот дух, ја китиме елката и се подготвуваме за новогодишните и божиќните празници. Духот се...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Слајдер

„Ролинг Стоунс“ најавија реиздание на еден од албумите, пристигнуваат и три досега необјавени песни

Еспресо
Обожавателите ќе имаат прилика да слушнат десет бонус песни, меѓу кои ќе се најдат и три досега необјавени песни. Легендарниот бенд „Ролинг Стоунс“ откри дека...
Ви Препорачуваме

Светските ѕвезди првиот танц го играле на овие песни! Кој е вашиот избор? (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Кога се свршуваат паровите, изборот на песни за првиот танц е голема работа за нив. А погледнете го изборот на песни за првиот танц на...
Наши Фаци Сцена

Се споија Сузана Гавазова и „Балкан Бенд“: Ова е нивниот заеднички проект! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Доколку се вложат голем труд, енергија и финансии, тогаш и кај нас може да се понуди квалитетен музички производ, квалитет и во звук и во...
Лајфстајл

10 најдобри песни според „Guardian“ (ВИДЕО)

Еспресо
Од вкупно 593 песни ги избраа најдобрите. Ова се 10-те најдобри песни според мислењето на „Guardian“. Дали се согласувате со нивната листа? 10. Fat White...
Лајфстајл Сцена

За овие хитови сигурно не знаете дека ги има напишано Дино Мерлин! Кога слушнал како пее Цеца и ја подарил оваа песна! (ВИДЕО)

Igor
Познато е дека некои од најголемите рокери и поп-пејачи имаат напишано многу песни за своите колеги – народњаци. Меѓу таквите е босанскиот кантавтор Дино Мерлин...
Лајфстајл Сцена

Тејлор Свифт го живее својот кошмар: Моќните продуценти може да ѝ го загорчат животот!

Igor
Една од најплатените музичарки на денешницата, американката Тејлор Свифт, веќе неколку месеци доживува вистинска драма кога е во прашање нејзината кариера. Поп-иконата е во борба...
Лајфстајл Сцена

Карлеуша повторно прави скандал! Дебили, мајмуни! Јелена ги нападна јутјуб-ѕвездите!

Igor
Пејачката Јелена Карлеуша во скоро едногодишната дискографска илегала по секс-аферата со босанскиот фудбалер Огнен Врањеш, во себе собра многу бес и токму сега реши го...
Лајфстајл Сцена

Српската естрада дава илјадници евра за добра песна! Оваа пејачка „искеширала“ 30.000 евра, а заработила 300.000 евра! (ФОТО)

Igor
Српските ѕвезди се спремни да дадат огромна сума на пари само за да добијат хит. Кога станува збор за кариера и добра песна, пејачите и...