5.8 C
Скопје
21:56 - 6 декември, 2023

Ознака : композитор

СветСлајдерСцена

Почина композиторот Анџело Бадаламенти: Ќе го памтиме по серијата „Твин Пикс“

Еспресо
Композиторот Анџело Бадаламенти почина на 85-годишна возраст, пишува „Холивуд репортер“. Legendary composer Angelo Badalamenti has died at 85. pic.twitter.com/kAT94jD9lA — Letterboxd (@letterboxd) December 12, 2022...
Ви ПрепорачувамеЕспресоИнтервјуСлајдер

На еспресо со Дарија Андовска, композитор и декан на ФМУ: Сè што сум постигнала се должи на овие десет прсти и една глава

Јасмина Пакашки
Дарија е вруток на енергија. Неуморна и стасува секаде и во професијата и во приватниот живот. Секогаш со широка насмевка и отворено срце. Успесите во...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

„УТРЕ ЌЕ ГО ИСПРАТИМЕ ВО ВЕЧНОСТА ТАТКО МИ АЛЕКСАНДАР“: Игор Џамбазов се обрати до сите кои сакаат да се збогуваат со омилениот маестро

М.Р.
Македонија пред два дена се прости со својот маестрален диригент и композитор Александар Џамбазов. Веста за смртта на маестро Џамбазов ја соопшти неговиот син Игор на...