15.8 C
Скопје
23:35 - 19 мај, 2022

Ознака : Александар Џамбазов

Наши Фаци Слајдер Сцена

(ВИДЕО) „ДЕНЕС, МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ ЌЕ НАПОЛНЕШЕ 86 ГОДИНИ“: Игор ја зема гитара во раце и отпеа еден од најубавите рефрени

М.Р.
Македонија пред десет дена се прости со својот маестрален диригент и композитор Александар Џамбазов. Веста за смртта на маестро Џамбазов ја соопшти неговиот син Игор на социјалните...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) ИГОР ОБЈАВИ ФОТОГРАФИЈА ОД ВЕНЧАВКАТА НА СВОИТЕ РОДИТЕЛИ: За некои луѓе, смртта е само ваучер за во вечноста…

М.Р.
Македонија пред десет дена се прости со својот маестрален диригент и композитор Александар Џамбазов. Веста за смртта на маестро Џамбазов ја соопшти неговиот син Игор на...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Наши Фаци Слајдер Сцена

„УТРЕ ЌЕ ГО ИСПРАТИМЕ ВО ВЕЧНОСТА ТАТКО МИ АЛЕКСАНДАР“: Игор Џамбазов се обрати до сите кои сакаат да се збогуваат со омилениот маестро

М.Р.
Македонија пред два дена се прости со својот маестрален диригент и композитор Александар Џамбазов. Веста за смртта на маестро Џамбазов ја соопшти неговиот син Игор на...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.
Денес на социјалните мрежи омилениот актер и шоумен на многу генерации Игор Џамбазов се прости од својот татко, нашиот маестрален композитор и диригент Александар Џамбазов....
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

(ВИДЕО) ТАЊА СЕ ПРОСТИ ОД СВОЈОТ ТАТКО: Ќерката на маестро Џамбазов објави прекрасен документарец во спомен на својот татко

М.Р.
Македонија денес се прости со својот маестрален диригент и композитор Александар Џамбазов. Веста за смртта на маестро Џамбазов ја соопшти неговиот син Игор на социјалните мрежи,...
Наши Фаци Слајдер Сцена

ПОСЛЕДЕН ПОЗДРАВ: Почина маестро Александар Џамбазов

Еспресо
Почина легендарниот диригент и композитор Александар Џамбазов, на 85-годишна возраст. Веста за неговата смрт ја соопшти синот Игор Џамбазов на својот инстаграм-профил. „Си замина нашиот...
Ви Препорачуваме Наши Фаци Слајдер Сцена

Игор Џамбазов со емотивна објава : Актерот ја сподели последната семејна фотографија!

Васко Спасоски
Актерот и шоумен Игор Џамбазов на својот Инстаграм профил постојано објавува фотографии од неговиот приватен живот. Се сеќава на минатото, поздравува пријатели, поддржува и бодри...