7.8 C
Скопје
02:48 - 20 мај, 2022

Ознака : маестро Џамбазов

Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) ИГОР ОБЈАВИ ФОТОГРАФИЈА ОД ВЕНЧАВКАТА НА СВОИТЕ РОДИТЕЛИ: За некои луѓе, смртта е само ваучер за во вечноста…

М.Р.
Македонија пред десет дена се прости со својот маестрален диригент и композитор Александар Џамбазов. Веста за смртта на маестро Џамбазов ја соопшти неговиот син Игор на...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.
Денес на социјалните мрежи омилениот актер и шоумен на многу генерации Игор Џамбазов се прости од својот татко, нашиот маестрален композитор и диригент Александар Џамбазов....
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

(ВИДЕО) ТАЊА СЕ ПРОСТИ ОД СВОЈОТ ТАТКО: Ќерката на маестро Џамбазов објави прекрасен документарец во спомен на својот татко

М.Р.
Македонија денес се прости со својот маестрален диригент и композитор Александар Џамбазов. Веста за смртта на маестро Џамбазов ја соопшти неговиот син Игор на социјалните мрежи,...