21.8 C
Скопје
20:11 - 15 април, 2024

Ознака : илина арсова

Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Илина се сели во Америка: Овој мој нов Монт Еверест долго беше на листата, па еве му дојде редот

Еспресо
Илина Арсова, ликовна уметница, скијачка и планинарка, сподели дека добила престижна стипендија за докторски студии и инструкторска позиција на Универзитетот од Тенеси. „За сите пријатели...
Наши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) ИГОР ЏАМБАЗОВ со НОСТАЛГИЧНА ОБЈАВА од која произлезе песна: Си бев шеќерче јас, првенец на АЦО и АНЧЕ. Па бев Трајче на коњ!

М.Р.
Игор Џамбазов на социјалните мрежи често споделува убави приказни обременети од носталгија, со кои може да се поврземе скоро сите. Што се однесува до почетоците...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА се закити со наградата „Европска жена на годината“: Игор прегорд на својата сакана!

М.Р.
Сите љубови се слични една на друга, а различни на посебен начин. Игор Џамбазов и Илина Арсова несомнено станаа омилениот пар на македонската јавност. И двајцата...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(ВИДЕО) ТАЊА СЕ ПРОСТИ ОД СВОЈОТ ТАТКО: Ќерката на маестро Џамбазов објави прекрасен документарец во спомен на својот татко

М.Р.
Македонија денес се прости со својот маестрален диригент и композитор Александар Џамбазов. Веста за смртта на маестро Џамбазов ја соопшти неговиот син Игор на социјалните мрежи,...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

(ВИДЕО) ИГОР ЈА БУДИ ИЛИНА СО ПЕСНА: Дојрански будилник за поспани скопјанки!

М.Р.
Игор не може да помине ниту ден разделен од својата Илина. Маестралниот Џамбазов покрај тоа што е врвен актер и шоумен, се повеќе станува познат...
Наши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) ЏАМБАЗОВ „ГОРИ“ ОД ЉУБОВ КОГА ИЛИНА Е ПОКРАЈ НЕГО: Ти и јас, ко едно, заедно…

М.Р.
Игор не може да помине ниту ден разделен од својата Илина. Маестралниот Џамбазов покрај тоа што е врвен актер и шоумен, се повеќе станува познат...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) ИЛИНА И ИГОР СО МАСКИ СПРЕМНИ ЗА ВАСИЛИЦА: Дали ќе ги препознаете?

М.Р.
Уживавме во секоја објавена фотографија која Илина Арсова, ја споделува на нејзиниот инстаграм – профил, а особено се радувавме на заедничките фотографии со Игор. Овој...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) ИГОР И ИЛИНА – БУШАВИ И ЗАЉУБЕНИ ВО НОВАТА ГОДИНА: Нема петарди веќе?

М.Р.
Игор не може да помине ниту ден разделен од својата Илина. Маестралниот Џамбазов покрај тоа што е врвен актер и шоумен, се повеќе станува познат...
Наши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) МЕ МИСЛИ…И ЈАС ЈА МИСЛАМ…: Џамбазов и Илина разделени 10.850 километри

М.Р.
Игор не може да помине ниту ден разделен од својата Илина. Маестралниот Џамбазов покрај тоа што е врвен актер и шоумен, се повеќе станува познат...
Наши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) ИГОР ЏАМБАЗОВ Е ВО СИГУРНИ РАЦЕ: Бицепс блуз

М. Р.
Уживавме во секоја објавена фотографија која македонска ликовна уметница и планинарка, Илина Арсова, ја споделува на својот инстаграм – профил, а особено се радувавме на...