25.8 C
Скопје
18:23 - 25 јуни, 2024

Ознака : Слика

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдерСтил

„Без наслов“ на Жан Мишел Баскија продаден на аукција за 85 милиони долари

Еспресо
Претходниот сопственик, јапонскиот милијардер Јусаку Маезава, го купил во 2016 година за 57 милиони делото создадено во 1982. Засега не е познат идентитетот на купувачот....
ЛајфстајлРетроСекојдневиеСлајдер

ОПТИЧКА ИЛУЗИЈА КОЈА ЌЕ ВИ ОТКРИЕ КОЈА Е ВАШАТА ВИСТИНСКА ВОЗРАСТ: Мислите дека сте млади или стари, проверете

Еспресо
Човечкиот мозок е неверојатна креација. И без разлика на тоа колку сме паметни, постојат моменти кога ќе се збуниме поради работите кои ни изгледаат едноставни....
СветСлајдерСцена

(ФОТО) ЕЛИОТ ПЕЈЏ ГИ ПОКАЖА ГРАДИТЕ ПО ПРОМЕНАТА НА ПОЛОТ: Трансродовиот актер е горд на својот изглед како маж

М.Р.
Актерот Елиот Пејџ често ги воодушевува своите следбеници на социјалните мрежи со својата трансформација откако минатата зима ја сподели веста со јавноста дека е трансродов...
ЛајфстајлРетроСекојдневиеСлајдер

НОВ РЕКОРД: Автопортрет на Фрида Кало продаден на аукција за 34,9 милиони долари, највисока цена за дело на уметник од Латинска Америка!

И. Т.
Сликата на мексиканската уметница Фрида Кало е продадена на аукција во Њујорк за рекордни 34,9 милиони долари. Имено, тоа е највисоката цена платена за дело...
Ви препорачуваме на СПЖивотни ПриказниСлајдер

(ФОТО) ДАЛИ ВАН ГОГ САМ СИ ГО ИСЕКОЛ УВОТО? Додека бил жив, уметникот успеал да продаде само една слика

М.Р.
Денес еден од најценетите уметници и сопственик на најпрепознатливиот сликарски стил, Винсент Ван Гог, во своето време бил попрепознатлив по епитетот луд, отколку неговата генијалност....
СветСлајдерСцена

Во судница прикажана слика од крвавиот Џони Деп на носилки, актерот за првпат раскажа што му направила Амбер (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо
Амбер Хард и Џони Деп пристигнаа на суд, втор ден по ред. Кога влезе во судницата Деп веднаш зема гел за дезинфекција со кој си...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Дали ќе го препознаете ова преслатко девојче кое денес полни 29 години и е една од најбараните манекенки? (ФОТО)

Еспресо
Светската јавност ја забележа пред 7 години во спотот кој во тоа време беше една од најпопуларните нумери – „Blurred Lines“ од Роберт Тик, а...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Селма Хаек објави слика од базенот – Нејзината порака за убавината секоја жена добро треба да ја запамти (ФОТО)

Еспресо
Мексиканско-американската актерка Селма Хаек (53) знае како да го привлече вниманието. 53-годишната актерка без шминка направи секси селфи фотографија, па погледнете како Селма ужива во...
Здрави навики

Рита Ора ужива во изолацијата на село и тоа без градник! (ФОТО)

Еспресо
Најпопуларната пејачка со албанско потекло Рита Ора (29) моментално се наоѓа во изолација во Лондон и тоа на селскиот имот во Котсволдс, 150 километри надвор...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Цеца Ражнатовиќ објави никогаш видена фотографија со Анастасија и Вељко! (ФОТО)

Еспресо
Светлана Цеца Ражнатовиќ овие денови е почесто активна на социјалната мрежа Инстаграм. Таа објави една фотографија која јавноста досега немала прилика да ја види. Во...