4.8 C
Скопје
01:42 - 4 март, 2024

Ознака : фрида кало

ЛајфстајлРетроСекојдневиеСлајдер

НОВ РЕКОРД: Автопортрет на Фрида Кало продаден на аукција за 34,9 милиони долари, највисока цена за дело на уметник од Латинска Америка!

И. Т.
Сликата на мексиканската уметница Фрида Кало е продадена на аукција во Њујорк за рекордни 34,9 милиони долари. Имено, тоа е највисоката цена платена за дело...