Tag : Кипар

Живот

Поради коронавирусот не знаел како да го прошета кучето, но му текнала една идеја по која стана хит (ВИДЕО)

Еспресо
Поради коронавирусот одредени луѓе во светот комплетно се затворија во своите домови, а сопствениците на домашни миленици се најдоа во голем проблем. Бидејќи излегувањето од...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Вељко и Богдана ја напуштаат Србија: Штом станат родители ќе се преселат во оваа земја! (ФОТО)

Васко Спасоски
На почетокот на јуни, Вељко Ражнатовиќ и неговата сопруга Богдана ќе станат родители,  а потоа планираат да се преселат на Кипар, пишува српски „Свет“. –...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Додека во Грција се расправаат дали е Албанка или пак не е, пејачката ги засени сите присутни на забавата на Елтон Џон (ФОТО)

Васко Спасоски
Најпознатата грчка пејачка Елени Фуреира, која исто така важи и за модна икона, се појави на забавата која ја организираше Елтон Џон по доделувањето на...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Цеца побегна од Белград: Мирот го најде тука, а погледнете кој и прави друштво! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Во текот на изминатата година фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ имаше многу успеси, па затоа ја започна новата 2020 година во истото светло. Меѓутоа после славата,...
Свет Сцена

Мајката на Кејт Мидлтон згодна како манекенка! Британците „шекнаа“ по Керол (64) (ФОТО)

Васко Спасоски
Војвотката Кејт Мидлтон традицонално божиќните празници ги поминува со кралското семејство, но затоа нејзината мајка Керол (64) и сестрата Пипа уживаат на кипарскиот остров Св....
Лајфстајл Сцена

ХОРОР ВО КУЌАТА НА ЦЕЦА: Провалник останал со денови во подрумот, повторувал морничави зборови

Igor
Во куќата на Цеца во Кипар е уапсен маж, кој бил пронајден како се крие во нејзиниот подрум и немал намера да излезе. Кога дошла...
Лајфстајл Сцена

ЕВРОСОНГ 2019: Претставничката на Кипар родила дете на 14 години

Igor
Вечерва во 21 часот почнува првата полуфинална евровизиска вечер, а меѓу 17-те натпреварувачи кои настапуваат е и претставничката на Кипар, Тамта (38). Таа ќе ја...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian