4.8 C
Скопје
03:15 - 21 април, 2024

Ознака : потекло

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Кој го измисли 1 Април, како сè почнало? ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИТЕ од овие занимливости за Денот на шегата!

Еспресо
1 април е Ден на шегата, традиција е да се игра мајтап со пријателите и роднините. Но, како се родил овој обичај? Кренете рака ако...
Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

ПОТЕКЛОТО НА ЦРНИОТ ПЕТОК: Што значи, зошто така се нарекува петокот резервиран за шопинг со попусти?

Ј.К.Д
Ви претставуваме кратка историја на Црниот петок, од неговото потекло до денес. За оние кои се заинтересирани за шопинг, на Амазон понудите со попусти започнаа...
Ви препорачуваме на СПЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ЦВЕТНИ ИМИЊА ЗА ВАШЕТО БЕБЕНЦЕ: Од каде потекнуваат и какво е нивното значење

Ј.К.Д
Дали некогаш сте размислувале да му дадете на вашето детенце име според цвет? Цветните имиња се преубави и понекогаш имаат мистично значење. Ви носиме повеќе...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Додека во Грција се расправаат дали е Албанка или пак не е, пејачката ги засени сите присутни на забавата на Елтон Џон (ФОТО)

Васко Спасоски
Најпознатата грчка пејачка Елени Фуреира, која исто така важи и за модна икона, се појави на забавата која ја организираше Елтон Џон по доделувањето на...
Дестинации и Дегустации

Дали е здраво да се јаде храна која не потекнува од наше поднебје?

Igor
Според нутриционистите и диетолозите, храната која не е типична за нашето поднебје не е толку корисна за нас, за разлика од онаа што се одгледува...