33.8 C
Скопје
18:56 - 22 јули, 2024

Ознака : 1 април

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Кој го измисли 1 Април, како сè почнало? ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИТЕ од овие занимливости за Денот на шегата!

Еспресо
1 април е Ден на шегата, традиција е да се игра мајтап со пријателите и роднините. Но, како се родил овој обичај? Кренете рака ако...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Утре е 1 Април, Денот на шегите: Погрижете се вашата шега да биде добра

Еспресо
Денот на шегата се одбележува ширум целиот свет Погрижете се вашата шега да биде добра бидејќи овој ден доаѓа само еднаш годишно. 1. Денот на...