2.8 C
Скопје
05:07 - 21 април, 2024

Ознака : идеи

Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниЛајфстајлРетроСекојдневиеСлајдер

Велигденски приказни: ИН ЛИСТА на една ретро девојка – што да направите за да внесете радост во срцата, а весела атмосфера во домот

Наташа Мустафа
Вистинско време е да почнеме да ги планираме велигденските празници. Вашата ретро девојка ви предлага што да направите за да внесете радост и љубов во...
АстроСлајдерХороскоп

ИДЕИ ЗА ПРАЗНИЧНИ ПОДАРОЦИ ЗА ДАМИ: На какви подароци се „слаби“ хороскопските знаци?

Еспресо
На што „се слаби“ жените од одредени хороскопски знаци? Каков подарок би сакале да добијат? Што всушност најмногу би ги израдувало? Проверете што велат ѕвездите...
UncategorizedВи ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ПРАЗНИЧНА МАГИЈА НА ТРПЕЗАТА: Неодоливи идеи и рецепти од Сузана Аврамоска

Јасмина Кантарџиева Димков
Помисливте ли дека овие волшебни празнични креации ги создала некоја самовила, пафкајќи со своето волшебно стапче и наросувајќи „син прав“? И ние го помисливме истото. Сузана Аврамоска е...
Ви препорачуваме на СПЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ЦВЕТНИ ИМИЊА ЗА ВАШЕТО БЕБЕНЦЕ: Од каде потекнуваат и какво е нивното значење

Ј.К.Д
Дали некогаш сте размислувале да му дадете на вашето детенце име според цвет? Цветните имиња се преубави и понекогаш имаат мистично значење. Ви носиме повеќе...
Дестинации и ДегустацииСлајдер

ВИНО НЕ СЕ ФРЛА: Искористете го виното што ви останало во кујна на најразлични начини

И. Т.
Сигурно ви се случило да отворите шише од вашето омилено вино, но да испиете само чаша или две. Ќе ја ставите тапата, ќе го вратите...
Дестинации и Дегустации

ВИДЕО: Неодоливи десерти – Најубавите идеи за украсување на празничните колачиња!

Еспресо
Тука сигурно ќе пронајдете инспирација за декорирање на вашите колачиња кои се наизбежен дел од празничната трпеза… Во декември сите и се препуштаме на празничната...
Секојдневие

Што можете да направите од една обична картонска кутија – 59 неверојатно креативни идеи! (ВИДЕО)

Еспресо
Сите во домот имаме барем една картонска кутија која не ни служи за ништо, туку ја чуваме во случај да не ни затреба за нешто....
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Како карантинот влијае на познатите: Раперката Карди Би почна да руши се пред себе! (ВИДЕО)

Еспресо
Со Карди Би никогаш не е досадно… Познатата раперка Карди Би (27) објави видео на својот Инстаграм профил на кое покажува како си го скратува...
Секојдневие

Карираното повторно е во мода: 8 идеи за перфектен стајлинг! (ФОТО)

Igor
Карираниот дезен на голема врата се врати оваа сезона и освои многу дами. Овој принт секој аутфит ќе го направи интересен и весел. Љубителите на...
Лајфстајл

5 секс пози кои задолжително треба да ги проба секој пар (ФОТО)

Igor
Ние ви нудиме одлични идеи, а на вас ви останува да ги пробате. Без грижа, немора да сте атлетски градени, позите се соодветни за секого...