Ознака : украсување

Гастро марифети

ВИДЕО: Неодоливи десерти – Најубавите идеи за украсување на празничните колачиња!

Еспресо
Тука сигурно ќе пронајдете инспирација за декорирање на вашите колачиња кои се наизбежен дел од празничната трпеза… Во декември сите и се препуштаме на празничната...
Наши Фаци Слајдер Сцена

ФОТО | И Ноне се пошегува на своја сметка: Погледнете како изгледа нејзината новогодишна елка!

Васко Спасоски
Дека Ноне Неделковска е една и единствена говори и фактот што и таа понекогаш знае да си направи шега на сметка на својата висина… Имено,...
Секојдневие

Ја китите елката во ноември? Еве што говори тоа за вашата психичка состојба

Васко Спасоски
Сега имате научна потврда како изговор да го вратите колку што можете порано чувството од детството… – За повеќето луѓе украсувањето за Нова година потсетува...
Секојдневие

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Велигденско украсување во домашни услови со Славица Трчкова

Еспресо
На адвокатката Славица Трчкова хоби ѝ се рачните изработки независно од видот на техниката. Уште од дете била опкружена со преубавите плетки од баба ѝ...
Uncategorized

Кај познатата српска пејачка Сека Алексиќ и тоалетот е украсен за новогодишните празници – погледнете! (ФОТО)

Слободен печат
Познатата српска пејачка Сека Алексиќ (38) секоја година се труди нејзиниот дом за новогодишните и божиќни празници да изгледа колку што е можно поубаво, а...