11.8 C
Скопје
19:19 - 20 април, 2024

Ознака : велигденски јајца

Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) РЕМЕК ДЕЛА: Погледнете ги велигденските јајца на Андријана Јаневска

М.Р.
Славењето на големиот христијански празник Велигден е еден од најубавите периоди во годината. Традиционалното фарбање на јајцата кое започнува на Велики Четврток го обележува почетокот...
Наши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) ВЕЛИГДЕНСКИ ЈАЈЦА во БОИТЕ на ВИНОЖИТОТО: Верица Пандиловска подготвена за големиот христијански празник

М.Р.
Славењето на големиот христијански празник Велигден е еден од најубавите периоди во годината. Традиционалното фарбање на јајцата кое започнува на Велики Четврток го обележува почетокот...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(ВИДЕО+ФОТО) ВЕЛИГДЕНСКА МАГИЈА во ДОМОТ на АГНЕСА ОРГАНЏИЕВА: Јајца со кристали, лалиња, луксузни украси…

М. Р.
Агнеса Органџиева има своја „армија“ од следбеници кои љубопитно го следат нејзиното секојдневние преку фотографиите кои ги објавува на својот инстаграм – профил.   View...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ЧИПКАСТИ ВЕЛИГДЕНСКИ ЈАЈЦА: Уникатни велигденски јајца украсени со тантела

еспресо
Тантелата останува во мода и за сезоната пролет/лето 2022, а доколку сакате модерни ( и многу елегантни!) велигденски јајца, тогаш изборот е „чипкасти јајца“. Како...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Погледнете како изгледаат велигденските јајца на Лила Филиповска! (ФОТО)

Васко Спасоски
Ако мислевте дека познатата водителка Лила Филиповска само се слика и води квиз на телевизија, се лажевте. И Лила како многу други жени во нашата...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Вака изгледаат велигденските јајца на пејачката Тамара Тодевска (ФОТО)

Васко Спасоски
Својата домашна и верска обврска си ја заврши и нашата позната пејачка Тамара Тодевска. Исто и таа повеќето нејзини колешки од естрадата се пофали со...
Секојдневие

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Велигденско украсување во домашни услови со Славица Трчкова

Еспресо
На адвокатката Славица Трчкова хоби ѝ се рачните изработки независно од видот на техниката. Уште од дете била опкружена со преубавите плетки од баба ѝ...
Дестинации и Дегустации

Јадете велигденски јајца и ослабете 10 килограми

Igor
Диета базирана на варени јајца која можете да ја искористите и за да ослабете некој килограм, но и за да ги потрошите велигденските јајца. Овој...
Uncategorized

Како да ги исчистите рацете од бојата за велигденските јајца?

Igor
Понекогаш, колку и да внимаваме, при вапсувањето јајца се случуваат и незгоди и завршуваме со прсти обоени во сите бои. Некогаш само сапун и вода...