Како да ги исчистите рацете од бојата за велигденските јајца?

Понекогаш, колку и да внимаваме, при вапсувањето јајца се случуваат и незгоди и завршуваме со прсти обоени во сите бои.

Некогаш само сапун и вода не помагаат во отстранување на дамките. Можете да се обидете да истурите оцет во раката и да триете како со течен сапун. Повторете уште еднаш ако не успеете.

Втор начин е да се обидете со лимон. Тријте со парче лимон и бојата ќе се растопи и лесно ќе измиете после со сапун.

Можете да се обидете и со топла вода во која сте раствориле сода бикарбона. Потопете ги рацете околу три минути и потоа измијте со сапун.

Слични објави

Атрактивната Американка беше главна тема на вечерта поради проѕирниот фустан што го носеше (ФОТО)

Слободен печат

Ноќница или фустан? Критичарите не го одобрија изборот на Меган Фокс (ФОТО)

Слободен Печат

Нека се најдат на вашата славска трпеза – Посни салати за Св. Никола (РЕЦЕПТИ)

Слободен печат

Зимски десерт со јаболка и чоколада

Igor

„Северина е силувана во име на Хрватска!“ Молк во студиотo по говорот на Ведрана Рудан (ВИДЕО)

Слободен печат

Што прават членовите на кралското семејство кога ништо не прават?

Слободен печат

Остави Коментар

4 × пет =

Слични објави

Ким Кардашијан објави совршен семеен портрет и собра 6 милиони лајкови (ФОТО)

Слободен печат

Големиот успех на британската модна дизајнерка (ФОТО)

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 19.12.2019 – Работа, здравје и љубов!

Слободен печат

Професорка спиела со 5 ученика, а пронашле и експлицитни снимки!

Слободен Печат

После тешката повреда на грбот, Ози Озборн ќе го пропушти и божиќниот ручек со семејството!

Слободен Печат

И тие носат гени од сината крв: Овие познати личности се роднини на кралицата Елизабета и Кејт Мидлтон! (ФОТО)

Слободен печат