Tag : бебиња

Живот

Еднојајчени близначки, мажени за еднојајчени близнаци, заедно очекуваат бебиња

Еспресо
Двата брачни пара направиле заедничка свадба и сега живеат заедно во иста куќа… Еднојајчените близначки Британи и Бриана Салиерс (33), кои се омажија за еднојајчените...
Живот

Доктор за пример: Им става инекции на децата, а тие од неговата ординација излегувaат со насмевка (ВИДЕО)

Еспресо
Овој доктор има совршен трик како на своите најмлади пациенти да им даде инекција без солзи… Повеќето деца имаат страв од одењето на доктор, но...
Живот

Две нови панди дојдоа на овој свет! (ВИДЕО)

Еспресо
Две мали панди дојдоа на овој свет во Истражувачкиот центар Ченгду. После повторното отворање на центарот кој се грижи за лечењето, размножувањето и популацијата на...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian