11.8 C
Скопје
22:49 - 29 февруари, 2024

Ознака : бебиња

Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

КОВИД И БРЕМЕНОСТ, НОВИТЕ СОЗНАНИЈА ОТКРИВААТ: Зошто е поопасен за невакцинираните бремени жени и нивните бебиња

Еспресо
Ковидот во бременоста е поопасен за невакцинираните жени, тврди новото истражување. Вакцинирањето против Ковид за време на бременоста е од суштинско значење: секој што не...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

НАЈПОПУЛАРНИ ИМИЊА ЗА БЕБИЊА ВО 2022 ГОДИНА: Инспирирајте се од трендовите, но и од библијата и соѕвездијата!

Еспресо
Кои се трендовските имиња на бебиња за 2022 година? Ви ја носиме листата на најактуелни странски имиња за оваа година а вие инспирирајте се и...
Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

(ФОТО) САНДРА РАЧНО ИЗРАБОТУВА ЧЕВЛИЧИЊА ЗА БЕБИЊА И ДЕЦА: Кожени моделчиња со карактер и емоции

Ј.К.Д
Сандра Георгиева стои зад креациите на македонските Moose чевличиња за деца кои проодуваат, но и воопшто чевли за бебиња и деца, карактеристични по тоа што...
ЛајфстајлРетроСлајдер

РАБОТЕН ЛОГОР ИЛИ ЗДРАВА НАВИКА: Зошто децата во советските градинки спиеле на -10 степени, на отворено!

К. А.
Иако не можеме а да не се затрепериме додека ги гледаме фотографиите, тоа било вообичаена практика во советските градинки. Децата спиеле надвор и лете и...
Ви препорачуваме на СПЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ЦВЕТНИ ИМИЊА ЗА ВАШЕТО БЕБЕНЦЕ: Од каде потекнуваат и какво е нивното значење

Ј.К.Д
Дали некогаш сте размислувале да му дадете на вашето детенце име според цвет? Цветните имиња се преубави и понекогаш имаат мистично значење. Ви носиме повеќе...
UncategorizedАстроСлајдерХороскоп

ИМИЊАТА И ХОРОСКОПСКИТЕ ЗНАЦИ: Какво име да му дадете на вашето бебенце според месецот на раѓање?

Еспресо
Овен – Марко, Мартина, Марта За бебенце од машки пол роден во знакот на Овен, вистинското име треба да биде Марко. Марко всушност значи „посветен...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Можело и така: Богати Австријци и Германци плаќаат илјадници евра за млади мажи од Балканот да им направат деца

ЕСПРЕСО
Млад човек, под 30 години, успешен студент, мускулест, висок, физички силен – ова се само некои од атрибутите што брачни парови од Германија, Швајцарија и...
Секојдневие

Еднојајчени близначки, мажени за еднојајчени близнаци, заедно очекуваат бебиња

Еспресо
Двата брачни пара направиле заедничка свадба и сега живеат заедно во иста куќа… Еднојајчените близначки Британи и Бриана Салиерс (33), кои се омажија за еднојајчените...
Секојдневие

Доктор за пример: Им става инекции на децата, а тие од неговата ординација излегувaат со насмевка (ВИДЕО)

Еспресо
Овој доктор има совршен трик како на своите најмлади пациенти да им даде инекција без солзи… Повеќето деца имаат страв од одењето на доктор, но...
Секојдневие

Две нови панди дојдоа на овој свет! (ВИДЕО)

Еспресо
Две мали панди дојдоа на овој свет во Истражувачкиот центар Ченгду. После повторното отворање на центарот кој се грижи за лечењето, размножувањето и популацијата на...