17.8 C
Скопје
21:33 - 15 април, 2024

Ознака : богати

АстроСлајдерХороскоп

Дарежливост на Универзумот: Три хороскопски знаци ќе станат по чудо богати до почетокот на јуни

Еспресо
Астролозите составија хороскоп за сите знаци на Зодијакот за блиска иднина. Ѕвездите велат дека некои хороскопски знаци ќе бидат повеќе благословени од Универзумот отколку други,...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Објавена е листата на најбогати познати личности од поранешна Југославија: Драгана Мирковиќ е двојно побогата од Лука Модриќ, а Дино Мерлин пет пати побогат од Здравко Чолиќ

Еспресо
Американскиот веб-сајт Celebrity networth, кој се занимава со проценки на вкупниот имот и финансиските активности на познатите личности, направи листа на најбогати познати личности од...
ЛајфстајлСекојдневие

Богатите советуваат: Како да креирате стабилна економска иднина во 3 чекори

М.Р.
Иако се чини дека богатите имаат пари да купат се што ќе посакаат, сепак, тие добро размислуваат пред секоја инвестициja. Спонтани набавки Колку и да...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСветСлајдерСцена

Кои се 10-те најплатени спортисти во светот? „Форбс“ ја објави листата, ова се шампионите на парите!

Еспресо
Тројца фудбалери, четворица кошаркари, боксер, тенисер и американски фудбалер. Тие се на врвот на листата на 10 најплатени спортисти во светот. Форбс ги објави имињата...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

СПОРЕД ФОРБС: Топ 10 најплатени познати личности во шоубизнисот во САД во 2022 година

Еспресо
Магазинот Форбс, референтен магазин за економија и финансии, неодамна објави рангирање со личностите од американскиот шоубизнис кои според нивните проценки ќе заработат најмногу во оваа...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

НАЧИНОТ НА СПИЕЊЕ ГО ОТКРИВА ВАШИОТ КАРАКТЕР И ДУШЕВНА СОСТОЈБА: Дали треба нешто да промените?

М.Р.
Научниците тврдат дека токму во сонот се огледува карактерот и душевната состојба на човекот. Оној кој многу спие се плаши од животот. Се повлекува во...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Кои се најбогатите семејства во светот во 2021 година?

И. Т.
Дали некогаш сте се запрашале кои се најбогатите семејства во светот? Листата вклучува семејства од различни делови на светот кои се ангажирани на различни работни...
Ви препорачуваме на СПЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО) ЗАПОЗНАЈТЕ ГО ДАНИЕЛ: Тиктокер кој се за*бава со богатите

Еспресо
Даниел Мекдоналд (ова е неговото полно име) е млад тиктокер кој суперпопуларен со неговите надреални интервјуа со богатите: идејата што му падна на памет е...
UncategorizedДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(ФОТОГАЛЕРИЈА) СО ВАКВА ХРАНА СЕ ТЕШАТ БОГАТИТЕ ВО „КОРОНА“: За ресторанот „Серендипити 3“ се чека и по 10 недели

Ј.К.Д
Бегство од реалноста. Не за секого, се разбира. Во Апер Ист Сајт на Менхетен, чинија помфрит чини 200 долари. Такво е менито на „Серендипити 3“,...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ОДГОВОРИТЕ ЌЕ ВЕ ЗАЧУДАТ: Богатите откриваат што сметале дека е нормално додека не сфатиле дека се привилегирани

И. Т.
Децата од добростоечки семејства имаат голема предност во однос на своите врсници. Еден корисник на „Reddit“ одлучи да дознае повеќе за начинот на кој богатите...