32.8 C
Скопје
20:41 - 15 јули, 2024

Ознака : 10

Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСветСлајдерСцена

Кои се 10-те најплатени спортисти во светот? „Форбс“ ја објави листата, ова се шампионите на парите!

Еспресо
Тројца фудбалери, четворица кошаркари, боксер, тенисер и американски фудбалер. Тие се на врвот на листата на 10 најплатени спортисти во светот. Форбс ги објави имињата...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

„СУВ“ ЈАНУАРИ: 10 ефикасни начини да го отфрлите алкохолот барем на еден месец!

Еспресо
Јануари е универзално признат како месец на почетоци, месец на добри намери, па не е чудно што во Обединетото Кралство овој период од годината се...
Дестинации и Дегустации

Брз и евтин: Ручек готов за само 10 минути

Еспресо
Овие вкусни тестенини ќе станат вашeто омилено јадење… Потребни состојки: – макарони – туна – кашкавал – супена лажица павлака – 3 варени јајца –...