Tag : евтин

Инспирација и совети

Евтин и едноставен трик со кој вашите алуминиумски садови повторно ќе светат

Еспресо
Доколку сакате старите алуминиумски садови повторно да „светат“ и да изгледаат како сега да сте ги купиле, исчистете ги со помош на лушпи од јаболко....
Кујна

Брз и евтин: Ручек готов за само 10 минути

Еспресо
Овие вкусни тестенини ќе станат вашeто омилено јадење… Потребни состојки: – макарони – туна – кашкавал – супена лажица павлака – 3 варени јајца –...
Живот

Одличен домашен третман за испукани пети (РЕЦЕПТ)

Igor
Џабе ви се лаковите за нокти и модерните сандали, ако вашите пети изгледаат како кора од дрво. Затоа ви предложуваме одличен третман кој ќе го...
Кујна Сцена

Брз и евтин ручек: Совршен пилешки ѓувеч за целото семејство

Igor
Потребни намирници: – околу 300 гр мешавина за ѓувеч – 500 гр пилешко бело месо – 1 голема шолја ориз Подготовка: Белото месо исецкајте го...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian