Ознака : пилешки ѓувеч

Гастро марифети

Брз и евтин ручек: Совршен пилешки ѓувеч за целото семејство

Igor
Потребни намирници: – околу 300 гр мешавина за ѓувеч – 500 гр пилешко бело месо – 1 голема шолја ориз Подготовка: Белото месо исецкајте го...