10.8 C
Скопје
10:16 - 10 декември, 2022

Ознака : црн петок

Лајфстајл Свет Слајдер Стил Сцена

Темната и светлата страна на Black Friday: Од колапс на пазарот на злато до сајбер понеделник, ова се занимливости за историјата на Црниот петок

Еспресо
Терминот „црн петок“ (Блек Фрајдеј) се однесува на големата распродажба по Денот на благодарноста и е релативно неодамнешен кога станува збор за значењето поврзано со...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

ПОТЕКЛОТО НА ЦРНИОТ ПЕТОК: Што значи, зошто така се нарекува петокот резервиран за шопинг со попусти?

Ј.К.Д
Ви претставуваме кратка историја на Црниот петок, од неговото потекло до денес. За оние кои се заинтересирани за шопинг, на Амазон понудите со попусти започнаа...