20.8 C
Скопје
21:51 - 19 мај, 2024

Ознака : трошоци

СветСлајдерСцена

И кралицата Елизабета го стега ременот: Бакингемската палата ги крати трошоците на сè, освен на платите

Еспресо
И Бакингемската палата мора да ги „стегне ремените“ и да плати за економската криза што следеше по пандемијата, но и со војната во Украина. Сер...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Колку чини организирање на Евровизија, дали е неповратна инвестиција или сепак, добро се заработува?

Еспресо
Колку чини да се биде домаќин на најголемиот музички фестивал во Европа, Евровизија? По победата на групата Манескин, Италија овој музички настан го чекаше една...