24.8 C
Скопје
13:00 - 14 април, 2024

Ознака : дрон

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Беспилотно летало ја погоди базата на руската црноморска флота во Севастопол; Киев: „Нападот е лага на непријателот“

Еспресо
Според прелиминарните податоци, украинско беспилотно летало го нападнало седиштето на руската Црноморска флота во Севастопол и пет лица се повредени, изјави гувернерот на Севастопол Михаил...
ЛајфстајлСлајдер

(ВИДЕО) ЏЕБЕН ДРОН: „БУБАЧКА“ тежи само 196 грама и е одличен за шпионажа!

М.Р.
Може да лета цели 40 минути, па дури и при ветрови посилни од 80 км на час. Британската армија започна со тестирање на мали беспилотни...
СветСлајдерСцена

Со дрон го снимале 14-месечниот Арчи – Хари и Меган ги тужат медиумите поради папарацо фотографии

Еспресо
Војводата и војвотката од Сасекс, Хари и Меган, поднеле тужба во САД против неименуван фотограф што наводно се обидувал да го снима и да го...
Секојдневие

Поради коронавирусот не знаел како да го прошета кучето, но му текнала една идеја по која стана хит (ВИДЕО)

Еспресо
Поради коронавирусот одредени луѓе во светот комплетно се затворија во своите домови, а сопствениците на домашни миленици се најдоа во голем проблем. Бидејќи излегувањето од...