Ознака : уметност

Ви Препорачуваме Свет Сцена

Со уметност против корона: Ентони Хопкинс компонираше валцер, а сега покажа и како слика (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо
Легендарниот актер Ентони Хопкинс (82) не губи време во изолацијата и тотално и се посвети на уметноста. Како на музичката, така и на ликовната. Да...
Здрави навики

Нокти како филиграни: Се прават во само неколку потези (ВИДЕО)

Igor
Маникирот веќе одамна не е само лакирање на ноктите со еднобоен лак. Во денешно време, тоа значи и дека на прстите можеме да носиме вистинска...