19.8 C
Скопје
22:13 - 19 мај, 2024

Ознака : Маја Стефановска

ВестиВи ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Стани писател или стани сликар во нашата волшебна куќа „Мерлин“

Еспресо
Во ЛАБОРАТОРИИТЕ за пишување и сликање откриј ги тајните на игрите со зборови и цртежи, на летањето со имагинацијата, на создавањето приказни и слики користејќи...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЖивотни ПриказниСлајдер

РАЗГОВОР СО МАЈА СТЕФАНОВСКА: Галерискиот простор како да ја изгуби својата улога

Јасмина Кантарџиева Димков
Сликите кои моментно ги работи, академската сликарка Маја Стефановска не може да ги смести во одредена категорија, има апстрактен пристап, дведимензионалното минува во тридимензионално,  препознатливи...