23.8 C
Скопје
10:57 - 10 август, 2022

Ознака : ревија

Свет Слајдер Сцена

Диор бара отштета од Валентино од 100 илјади евра: „Ревијата на Шпанските скали ни го спречи шопингот“

Еспресо
Луксузната модна куќа Диор бара отштета од 100 илјади евра за пропуштените купувања во луксузната продавница за време на настанот  организиран од конкурентната модна куќа...
Свет Слајдер Сцена

(Фото) Ким Кардашијан со ќерка си на модна ревија во Париз: Дотерани по урнек на Мадона

Еспресо
Ким Кардашијан беше во првиот ред со нејзината ќерка Норт на ревијата на Жан Пол Готје. За својот моден избор се инспирирала од скандалозниот фустан...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Наши Фаци Секојдневие Слајдер Сцена

(Фотогалерија) Од плато на Вила Водно: Дизајнерката Тошева ги претстави своите „Латици“ и „OYA“- културните традиции преку одржлив развој

Ј.К.Д
Во вторникот беа претставени документарниот филм „Латици“ и новата колекција „OYA“- иновативен проект на Ирина Тошева, кој ја чествува шареноликоста на етничките заедници и културната...
Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) ИГОР ЏАМБАЗОВ со НОСТАЛГИЧНА ОБЈАВА од која произлезе песна: Си бев шеќерче јас, првенец на АЦО и АНЧЕ. Па бев Трајче на коњ!

М.Р.
Игор Џамбазов на социјалните мрежи често споделува убави приказни обременети од носталгија, со кои може да се поврземе скоро сите. Што се однесува до почетоците...
Свет Слајдер Сцена

(ФОТО) КИМ КАРДАШИЈАН ВО ДИВ МОДЕН ИЗГЛЕД: На ревијата на Баленсијага се појави облечена со жолти ленти

Еспресо
По неколку месеци излегување во речиси исклучиво облека на луксузната модна марка „Баленсијага“ (Balenciaga), Ким Кардашијан – инфуенсерка, ѕвезда од реално шоу и мајка на...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

СУПЕРМОДЕЛКАТА АДРИЈАНА ЛИМА НЕПРЕПОЗНАТЛИВА: Отечено лице – последица на бременоста или на филери за подмладување?

Еспресо
Супермоделката Адријана Лима, поранешен ангел на Викторија сикрет, по првпат го покажа трудничкото стомаче за време на Модната недела во Париз. Убавицата се појави облечена...
Свет Слајдер Сцена

(ФОТО) МАЈЛИ САЈРУС МУ „ФРЛИ МЕРАК“ НА ДАМИАНО: Фронтменот на групата „Måneskin“ се најде „во тесно“ – што ќе каже девојка му?

М.Р.
Контроверзниот италијански пејач Дамиано кој ги полуде своите обожаватели ширум светот по победата на Евровизија со групата „Måneskin“ постојано ги поместува границите на нивните очекувања,...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Лајфстајл Слајдер Стил

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ЛИДИЈА ГЕОРГИЕВА: Колекција ПЕЈСАЖ БР. 22

Еспресо
Пејсаж бр. 22 е колекција произлезена од потребата да се истражи влијанието на современата технологија во корелација со недостатокот од потребната доза на природа во...
Лајфстајл Слајдер Стил

(ГАЛЕРИЈА) МАКЕДОНСКИОТ БРЕНД „ЛУДУС“ ЈА ВООДУШЕВИ АВСТРИЈА: Безродова мода „Пост-родовост IV“

И. Т.
На покана од организаторите на фестивалот за дизајн „Асембли“ во Грац, Австија, македонската модна етикета за безродова мода „Лудус“ учествуваше на специјалното модно издание заедно...
Здрави навики

Манекенката со Даунов синдром ја водеше ревијата на Модната недела во Њујорк! (ФОТО)

Еспресо
Манекенката од Порторико Софиа Јирау (22) неодамна прошета на Модната недела во Њујорк. Софиа е родена со Даунов синдром, а ова ѝ беше прва ревија...