3.8 C
Скопје
03:27 - 21 февруари, 2024

Ознака : дамиано давид

Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСцена

(ФОТО) Дамиано Давид во црвена танга: Фронтменот „Måneskin“ повторно ги „фрли“ во транс своите обожаватели

М.Р.
Контроверзниот италијански пејач Дамиано Давид, кој ги полуде своите обожаватели ширум светот по победата на минатогодишниот Избор на песна за Евровизија со рок – групата „Måneskin“...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоСветСлајдерСцена

(ФОТО) Дали ФРОНТМЕНОТ на „Måneskin“ ЈА ОТКАЧИ девојката ЗА БАСИСТКАТА на бендот? Во прегратката на Дамиано лежи ново маче

М.Р.
Контроверзниот италијански пејач Дамиано Давид, кој ги полуде своите обожаватели ширум светот по победата на Евровизија со рок – групата „Måneskin“ постојано ги поместува границите на...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСлајдерСцена

(ФОТО) ПРВИОТ ИТАЛИЈАНСКИ КАУБОЈ: Новата фотографија на Дамиано Давид од „Måneskin“ собра повеќе од 700.000 лајкови!

М.Р.
Контроверзниот италијански пејач Дамиано Давид, кој ги полуде своите обожаватели ширум светот по победата на Евровизија со рок – групата „Måneskin“ постојано ги поместува границите на...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСветСлајдерСцена

(ФОТО) ЛУНА ИЛИ ДАМИАНО: На кој подобро му стојат комбинезонките на „шнирање“?

М.Р.
Прекрасната Луна Ристиќ е омилена кај помладата публика која ја следи како на социјалните мрежи така и на нејзините настапи. Деколтето на Луна го краси...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) УГОЛ ГОЛ: Дамиано Давид од „Måneskin“ претера со „божиќната“ честитка!

М.Р.
Контроверзниот италијански пејач Дамиано Давид, кој ги полуде своите обожаватели ширум светот по победата на Евровизија со групата „Måneskin“ постојано ги поместува границите на нивните...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) МАЈЛИ САЈРУС МУ „ФРЛИ МЕРАК“ НА ДАМИАНО: Фронтменот на групата „Måneskin“ се најде „во тесно“ – што ќе каже девојка му?

М.Р.
Контроверзниот италијански пејач Дамиано кој ги полуде своите обожаватели ширум светот по победата на Евровизија со групата „Måneskin“ постојано ги поместува границите на нивните очекувања,...
СветСлајдерСцена

(ВИДЕО+ФОТО) ДАМИАНО ДАВИД СО КРВАВО ЛИЦЕ: Фронтменот на италијанската рок-група „Måneskin“ лежи соборен на под

M.Р.
Контроверзниот италијански пејач Дамиано Давид, кој ги полуде своите обожаватели ширум светот по победата на Евровизија со групата „Måneskin“ постојано ги поместува границите на нивните...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСлајдерСцена

(ВИДЕО+ФОТО) ДАМИАНО ДАВИД ВО „ЗИМСКИ“ КОМБИНЕЗОН: Пејачот се пофали со новата тетоважа

M.Р.
Контроверзниот италијански пејач Дамиано Давид, кој ги полуде своите обожаватели ширум светот по победата на Евровизија со групата „Måneskin“ постојано ги поместува границите на нивните...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) ДАМИАНО ДАВИД ОБЛЕЧЕН КАКО БОРАТ: На фановите не им менува – сè уште фантазираат

Еспресо
Дамиано Давид, член на италијанскиот бенд „Måneskin“ повторно објави провокативни фотографии на „Инстаграм“. Тој позираше во плетено одело слично на она што го носи Борат...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) ДАМИАНО ДАВИД ГИ ПОЧЕСТИ ФАНОВИТЕ СО СЕКСИ ФОТКИ: Кошаркарска топка е поставена на стратешко место

Еспресо
Италијанскиот пејач Дамиано Давид, кој ги полуде жените ширум светот по победата на Евровизија со групата Манескин, ги почести своите фанови на „Инстаграм“ со серија...