27.8 C
Скопје
15:20 - 6 јуни, 2023

Ознака : ирина тошева

Ви Препорачуваме Лајфстајл Наши Фаци Секојдневие Слајдер Сцена

(Фотогалерија) Од плато на Вила Водно: Дизајнерката Тошева ги претстави своите „Латици“ и „OYA“- културните традиции преку одржлив развој

Ј.К.Д
Во вторникот беа претставени документарниот филм „Латици“ и новата колекција „OYA“- иновативен проект на Ирина Тошева, кој ја чествува шареноликоста на етничките заедници и културната...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Наши Фаци Слајдер Чудесни жени

(ФОТО+РАЗГОВОР) ТОШЕВА СО КОЛЕКЦИЈА ИНСПИРИРАНА ОД СПОМЕНИКОТ „ЖЕНА БОРЕЦ“: Тежнеам кон актуелизирање на јорганџиството

Ирена Трајкова
Со години активно и посветено твори и заслужна е за беспрекорните креации на многу жени. Модната дизајнерка Ирина Тошева е препознатлива по уникатните и впечатливи...