23.8 C
Скопје
12:22 - 10 август, 2022

Ознака : проект

Ви Препорачуваме Лајфстајл Наши Фаци Секојдневие Слајдер Сцена

(Фотогалерија) Од плато на Вила Водно: Дизајнерката Тошева ги претстави своите „Латици“ и „OYA“- културните традиции преку одржлив развој

Ј.К.Д
Во вторникот беа претставени документарниот филм „Латици“ и новата колекција „OYA“- иновативен проект на Ирина Тошева, кој ја чествува шареноликоста на етничките заедници и културната...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

Иста плата со 4 работни дена во неделата, во Англија почнува тестот кој треба да докаже идеален модел на работо време на иднината

Еспресо
Најголемиот тест во светот денес започнува во Велика Британија и ќе трае пробно шест месеци. Имено оние кои ќе бидат вклучени во овој голем проект,...
Балкан Ви Препорачуваме Слајдер Сцена

(ФОТО) ШОКАНТНО – ФРАНО ЛАСИЌ НЕ ЛИЧИ НА СЕБЕ: Беше еден од најпознатите заводници во поранешна Југославија!

Еспресо
Франо Ласиќ на својот Инстаграм профил објави најнови фотографии, а само малкумина успеаја да го препознаат.   View this post on Instagram   A post...
Uncategorized Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

„ПУТИН се бори со РАК на тироидната жлезда!“: Руски истражувачки новинари носат докази!

Еспресо
„Путин има тумор на тироидната жлезда. Независниот руски медиум „Проект“ ја обелодени тајната која, доколку се потврди, би била сензационална. Ова е тезата до која...
Секојдневие

Промовиран проектот “Popova Shapka – Mountain Heaven – Relax & Enjoy”

Васко Спасоски
Преку онлајн платформа, промовиран и претставен е проектот “POPOVA SHAPKA – MOUNTAIN HEAVEN – RELAX & ENJOY”. Проектот е реализиран од страна на Здружение Планинарски...
Наши Фаци Сцена

Најпознатиот македонски зурлаџија со нов музички проект – „Разиграна“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Најпознатиот македонски зурлаџија Џељо Дестановски сними музичко шоу со познати музичари и пејачи, проект во знак на благодарност кон публиката од која ја добива целата...
Uncategorized

Поранешниот член на „Браво бенд“, Жика најавува нова песна!

Слободен печат
За пејачот Живко Динев или познат како Жика од „Браво Бенд“ по се изгледа ќе премине во традиција овој период од годината да ја чести...