Ознака : зурлаџија

Наши Фаци Сцена

Најпознатиот македонски зурлаџија со нов музички проект – „Разиграна“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Најпознатиот македонски зурлаџија Џељо Дестановски сними музичко шоу со познати музичари и пејачи, проект во знак на благодарност кон публиката од која ја добива целата...