17.8 C
Скопје
12:52 - 27 февруари, 2024

Ознака : Баленсијага

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Ким Кардашијан ги разочара фановите: „Сè е на продажба, вклучително и образот“

Еспресо
Ким Кардашијан повторно соработува со познатиот бренд Баленсијага. Најпознатата ријалити ѕвезда е новиот – стар амбасадор на оваа модна куќа. „Оваа историска модна куќа ја...
СветСлајдерСцена

Канје Вест ја поддржува Баленсијага поради контроверзните реклами: „Трговијата со луѓе не започнува и не завршува со модна кампања за Христос“

Еспресо
Канје Вест ја објави својата поддршка за Баленсијага, откако модната куќа беше критикувана за рекламна кампања во која децата држат плишани мечиња во завои. Кампањата...
СветСлајдерСцена

„Кога ќе одговориш Ким?! Твојот углед е во прашање“: Фановите лути на Ким Кардашијан и Бела Хадид што молчат по скандалозната кампања на Баленцијага

Еспресо
Обожавателите на Ким Кардашијан и Бела Хадид бараат да го осудат брендот Баленсијага за рекламната кампања со фотографии на кои децата држат плишани животни облечени...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) КИМ КАРДАШИЈАН ВО ДИВ МОДЕН ИЗГЛЕД: На ревијата на Баленсијага се појави облечена со жолти ленти

Еспресо
По неколку месеци излегување во речиси исклучиво облека на луксузната модна марка „Баленсијага“ (Balenciaga), Ким Кардашијан – инфуенсерка, ѕвезда од реално шоу и мајка на...