10.8 C
Скопје
10:03 - 10 декември, 2022

„Кога ќе одговориш Ким?! Твојот углед е во прашање“: Фановите лути на Ким Кардашијан и Бела Хадид што молчат по скандалозната кампања на Баленцијага

Обожавателите на Ким Кардашијан и Бела Хадид бараат да го осудат брендот Баленсијага за рекламната кампања со фотографии на кои децата држат плишани животни облечени во синџири и кожени ремени.

Модната куќа ја повлече контроверзната кампања во вторник на 22 ноември поради бурните реакции. Следниот ден, Баленсијага ги избриша сите фотографии од својот Инстаграм профил, и се извини.

На Кардашијан и се бара и јавно да зборуваа против компанијата, поради нејзината долга историја со Баленсијага. „Ве молам зборувајте за Баленсијага. Не можете да го избегнете тоа, затоа што многу ги поддржувате“, „Кога ќе одговориш Ким?! Твојот углед е во прашање“, „Ти си мајка. Не дозволувај вакви работи“, напишаа следбениците на ѕвездата во коментарите на нејзината страница на Инстаграм.

Извор близок до Ким Кардашијан изјавил: „Како и сите други, Ким беше неверојатно вознемирена и загрижена поради празничната кампања. Како мајка, таа не толерира злоупотреба или експлоатација на деца на ниту едно ниво“.

Во средата, на 23 ноември, Бела Хадид прво објави, а потоа избриша објава со нејзини фотографии во новата рекламна кампања на Баленсијага. Претплатниците и се заблагодарија за таквата одлука и побараа од неа да зборува по скандалозната кампања на Баленсијага.

Слични објави

По што беше познат Рони Тарнер, синот на Тина Тарнер: „Овој пат дадов сè од себе. Не можев да те спасам…“

Еспресо

Путин разочаран од зборовите на Меркел за договорите од Минск: „Кому да веруваме? Довербата на Западот е доведена на нула“

Еспресо

Потпретседателката на Европскиот парламент Ева Каили е приведена во Белгија за случај на корупција: Наводи за примање мито за СП во Катар

Еспресо

„Не ја искривувајте сликата“: По документарецот се огласи портпаролката на Хари и Меган

Еспресо

Астро прогноза за сабота, 10 декември

Еспресо

Северина има посебна порака за голманот на Хрватска откако го победија Бразил

Еспресо
Се вчитува....