11.8 C
Скопје
23:13 - 23 април, 2024

Ознака : зендаја

ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Зендаја кралица во тигарски изглед, Сара Полсон со љубовницата: На ревијата на Луј Витон парада на славни личности

еспресо
Есенско-зимската колекција на Луј Витон беше прикажана во понеделникот во салонот за танцување Musée d’Orsay во Париз. Модниот настан од висок профил собра огромен број...
ЛајфстајлСветСлајдерСтил

(ФОТО) Зендаја воодушеви со изборот на „мокар“ фустан во Венеција

И. Т.
Американската актерка Зендаја ја воодушеви публиката со фустанот што го избра за 78-от филмски фестивал во Венеција.   View this post on Instagram   A...
UncategorizedСветСлајдерСцена

(ФОТО) ШТО ИМА МЕЃУ НИВ? Зендаја и Том Холанд пак се „уловени“ заедно

Еспресо
Зендаја и Том Холанд продолжуваат да ги прават своите фанови љупобитни за тоа што навистина се случува. Откако беа фотографирани на улиците во Лос Анџелес додека...
СветСценаФилм и ТВ

Дали филмот „Malcom & Marie“ ќе им обезбеди Оскари на Зендаја и Џон Дејвид Вашингтон?

Еспресо
Црно-белиот филм снимен за време на ковид-19 е фузија на талентите на Џон Дејвид Вашингтон и Зендаја, а многумина предвидуваат дека токму тоа може да...
Uncategorized

Жена на годината: Прекрасниот говор на Зендаја кој ги воодушеви сите (ВИДЕО)

Слободен Печат
Автентичната актерка Зендаја ја оправда оваа титула со прекрасниот говор кој го одржа после преземање на наградата. „Жена на годината. Тоа е малку неверојатно со...