Дали филмот „Malcom & Marie“ ќе им обезбеди Оскари на Зендаја и Џон Дејвид Вашингтон?

Црно-белиот филм снимен за време на ковид-19 е фузија на талентите на Џон Дејвид Вашингтон и Зендаја, а многумина предвидуваат дека токму тоа може да биде победнички рецепт за успех во трката за Оскарите, пишува „Variety“.

Напишан и режиран од Сем Левинсон, филмот ја раскажува приказната за Малком, режисер и неговата девојка Мари, кои една вечер по премиерата на неговиот најнов филм, ја преиспитуваат нивната врска додека ги чекаат коментарите на критичарите.

Многумина велат дека ова е најдоброто дело на Вашингтон кое го надминува успехот на „BacKkKlansman“ на Спајк Ли.

Зацврстувајќи го своето место во иднината на холивудската индустрија, ова може да биде филмот кој ќе му го донесе престижното признание.

А Зендаја е една од најголемите светски ѕвезди во моментот, која полека и ненаметливо го прикажува својот актерски. Од „Spider-Man: Homecoming“ до хит-серијата на „HBO“ насловена „Euphoria“ благодарение на која стана втората афроамериканка што ја освои наградата за најдобра актерка во драмска серија во 2019 година.

Instagram
Instagram

Па нејзините обожаватели се прашуваат, дали со нејзината улога во „Malcolm & Marie“ може да влезе во трката за најдобра актерка и на Оскарите?

Премиерата на филмот е закажана за 5 февруари на „Netflix“.

Преземено од Слободен Печат.

Слични објави

Провокативната Џенер „ги покри“ облините само со мрежа (ФОТО)

Igor

Изгледот на Бер Грилс ги зачуди гледачите: Изгледа како порно актер од 70-те (ФОТО)

Igor

НАПРАВЕТЕ САМИ: Домашно антицелулитно масло (РЕЦЕПТ)

Igor

Зошто најмоќните жени во светот за Велигден носеа иста боја: Што порачува пастелно сината боја?

Igor

Братот на Бред Пит богат колку славниот актер!

Еспресо

Хотел наменет за љубителите на франшизата „Star wars“: Оваа година резервирајте си место за необично „патување“ во вселената! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

четиринаесет − два =

Слични објави

Видео хороскоп за 29.05.2019, среда

Igor

Пејачката Адријана Кеш се „соблече“ на Инстаграм (ФОТО)

Igor

8 трикови за визуелно истенчување на фигурата

Igor

Мелани Грифит ги шокираше фановите: На 63 години објави селфи во градник и гаќички (ФОТО)

Igor

Инвазијата од глувци и стаорци ја принуди кралицата на бегство

Igor

БИ ГО ПРОБАЛЕ ЛИ? Направен првиот сладолед од спанаќ

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian