7.8 C
Скопје
02:31 - 20 мај, 2022

Ознака : четвртата генерација

Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.
Денес на социјалните мрежи омилениот актер и шоумен на многу генерации Игор Џамбазов се прости од својот татко, нашиот маестрален композитор и диригент Александар Џамбазов....