17.8 C
Скопје
05:34 - 20 мај, 2024

Ознака : Тања Џамбазова

Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

„УТРЕ ЌЕ ГО ИСПРАТИМЕ ВО ВЕЧНОСТА ТАТКО МИ АЛЕКСАНДАР“: Игор Џамбазов се обрати до сите кои сакаат да се збогуваат со омилениот маестро

М.Р.
Македонија пред два дена се прости со својот маестрален диригент и композитор Александар Џамбазов. Веста за смртта на маестро Џамбазов ја соопшти неговиот син Игор на...