10.8 C
Скопје
06:22 - 23 мај, 2024

Ознака : маестрален диригент и композитор

Наши ФациСлајдерСцена

(ВИДЕО) „ДЕНЕС, МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ ЌЕ НАПОЛНЕШЕ 86 ГОДИНИ“: Игор ја зема гитара во раце и отпеа еден од најубавите рефрени

М.Р.
Македонија пред десет дена се прости со својот маестрален диригент и композитор Александар Џамбазов. Веста за смртта на маестро Џамбазов ја соопшти неговиот син Игор на социјалните...