25.8 C
Скопје
18:11 - 25 јуни, 2024

Ознака : море

БалканСлајдерСцена

(Фото) Теа Таировиќ позира во бикини на брод, па проговори за својата „темна страна“: „Без тебе сум како море без бродови“

Еспресо
Теа Таировиќ постојано настапува и работи напорно цело лето, посетувајќи бројни градови, а сега е гостинка и во Македонија, поточно во Биола. За несреќа, иако...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Наташа Беквалац е „бомба над бомбите“во костим за капење: „Нема пожешка од тебе“

Еспресо
Наташа Беквалац со своите објави секогаш предизвикува врева на социјалните мрежи, а особено кога позира во костим за капење. Таква фотографија осамна денес. „Стегната“, ,...
Ви ПрепорачувамеСекојдневиеСлајдер

Одиме на море! Невролозите докажаа дека на човечкото тело му се неоходни 10 дена на море

Еспресо
Колку често слушате како луѓето околу вас велат: „Ми треба толку многу да го осетам мирисот на морето, да ја видам сината вода!“ Научниците потврдија...
Ви препорачуваме на СПЕспресоЛокумчеСлајдерСцена

(ФОТО) ЛОКУМЧЕ: Глумицата Лидија Вукиќевиќ на 59 години е млазен авион!

Еспресо
Српската глумица Лидија Вукиќевиќ (59) моментно престојува во Занзибар и ужива во топлото време, а своите бројни фанови на социјалните мрежи ги почести со „тазе“...
ЛајфстајлСекојдневие

Златни правила за секс во вода за врвно уживање во најжешкото летно искуство

jasmina.kantardzieva
За време на летните одмори покрај езеро или море, сексот во вода е дефинитивно меѓу најжешките искуства што можете да ги запишете во вашиот дневник....
Наши ФациСлајдерСцена

ФОТО | Викториа Лоба ужива во летниот одмор: Пејачката објави идилични фотографии

М. Р.
Нашата позната пејачка, Викториа Лоба на својот инстаграм – профил објави прекрасни фотографии од летниот одмор. Овие тропски денови Викториа ги поминува разладувајќи се во...
БалканСлајдерСцена

Дара Бубамара го покажа задникот: Нејзините бујни гради паѓаат во втор план! (ФОТО)

Васко Спасоски
По летувањето на Азруната обала, српската пејачка Дара Бубамара сега одмара во Хрватска. Пејачката веќе се сместила и на големо ужива во убавините на Јадранското...
Секојдневие

Инфектолог открива дали можеме да се заразиме со коронавирус при капење во море или во базен

Еспресо
Професор на универзитетот „Аристотел“ во Солун, д-р Павлос Николајдис, зборува за тоа колку ќе биде опасно капењето на плажите и во базените, како и за...
ЛајфстајлСцена

Старлетата Кејти ја фатија топлес во море, а јавноста се згрози од нејзините гради (ФОТО)

Igor
Кејти Прајс важи за една од најпознатите старлети и реалити ѕвезда во Велика Британија. Нејзините претерани пластични операции поради кои имаше здраствени проблеми пред неколку...
ЛајфстајлСцена

НИВЕС И ИВАНА разголени во пештера (ФОТО)

Igor
Во Хрватска веќе е доста поладно отколку во претходните денови, а тоа значи и дека сезоната на капење во морето е при крај. Но, тоа...