16.8 C
Скопје
07:49 - 22 мај, 2024

Ознака : тенис

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Видео) Кејт Мидлтон и Роџер Федерер играат тенис: Принцезата од Велс го покажа скриениот талент како вистински професионалец

Еспресо
Принцезата од Велс Кетрин е главна ѕвезда во видеото снимено пред турнирот во Вимблдон, кое има за цел да ја истакне важноста на работата на...
ЕспресоСлајдер

Руне ја однесе победата, Ѓоковиќ овациите – погледнете како поразениот Ноле ја освои публиката ВИДЕО

Еспресо
Данскиот тенисер Холгер Руне е победник на Мастерс турнирот во Париз. Овој млад 19-годишен тенисер во финалето по голема борба и повеќе од 2,5 часа...
ЕспресоСлајдер

Искрено „добредојде во клубот на пензионери“ од Серена Вилијамс за Федерер

Еспресо
Ти ракоплескам и се радувам на сè што ќе работиш во иднина. Добредојде во клубот на пензионери,  му порача Серена Вилијамс, eдна од најдобрите тенисерки...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Руска тенисерка ја смени националноста за да игра на Вимблдон

Еспресо
29-годишната Натела Џаламидзе зела грузиски пасош. Организаторите на Вимблдон во април објавија дека на руските и белоруските тенисери ќе им биде забрането да се натпреваруваат...
БалканСлајдерСцена

(ФОТО) КОГА СЕ ЖИВЕЕШЕ БЕЗГРИЖНО: Јелена Ѓоковиќ сподели фотографија од семејниот албум и ги разнежни своите следбеници

М.Р.
Сопругата на познатиот тенисер Новак Ѓоковиќ, Јелена Ѓоковиќ неодамна сподели стара фотографија од семејниот албум и се присети на момент од своето детство Јелена Ѓоковиќ...
UncategorizedБалканСлајдерСцена

ЛУКАС СО СЛИЧНО ИСКУСТВО КАКО НОВАК, НЕ САКА ДА ЈА ВИДИ АВСТРАЛИЈА: Треба да им се одземе Гран слим лиценцата, па нека играат со кенгурите!

Еспресо
Српскиот пејач Аца Лукас застана на страната на Новак Ѓоковиќ кој моментално минува низ агонија во Мелбурн. Тој раскажа како и самиот доживеал непријатност со...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) „АЈ ДОСТА Е! ТРИ ИЗБЕГНАТИ, СЛЕДНО СИГУРНО ЌЕ БЕШЕ ФРАКТУРА“: Сања Николиќ прекина на време!

М.Р.
Поранешната водителка, манекенка и Мис на Македонија како и сопруга на  раперот Марко Маринковиќ – Слаткар, Сања Николиќ – Маринковиќ активно споделува прекрасни фотографии од...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ЌЕ СЕ ПОВЛЕЧЕ НА „МНОГУ МЕСЕЦИ“: Федерер оди на нова операција на коленото

jasmina.kantardzieva
Роџер Федерер треба повторно да го оперира десното колено и ќе отсуствува „неколку месеци“. Тој самиот ја објави оваа вест со видео постирано на Инстаграм...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Ноле ти си цар! Најдобриот тенисер на светот се симна пред својата зграда и играше тенис со дечињата! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Новак Ѓоковиќ заедно со своето семејство по одморот во Италија се врати во Белград заедно со сопругата и двете дечиња. Тој од неодамна се пресели...
ЛајфстајлСпорт

Новак Ѓоковиќ има „двојник“ во Холивуд! (ФОТО)

Igor
Познатиот американски продуцент Мајкл Енглер неодамна присуствуваше на една свеченост, каде беше фотографиран. Причината е интересна, милиони фанови коментираа дека Енглер многу личи на еден...