10.8 C
Скопје
20:23 - 28 февруари, 2024

Ознака : холгер руне

ЕспресоСлајдер

Руне ја однесе победата, Ѓоковиќ овациите – погледнете како поразениот Ноле ја освои публиката ВИДЕО

Еспресо
Данскиот тенисер Холгер Руне е победник на Мастерс турнирот во Париз. Овој млад 19-годишен тенисер во финалето по голема борба и повеќе од 2,5 часа...