Ознака : Серена Вилијамс

Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

ВИДЕО: Серена Вилијамс и Олимпија уживаат во преслатка караоке сесија

Васко Спасоски
Серена Вилијамс ужива во својата пауза од тенисот на наубав можен начин. 39-годишната тенисерка се повлече од второто коло на „Roland Garros“ поради повреда, а...
Свет Слајдер Сцена

Натали Портман и Серена Вилијамс станаа сопственички на женска фудбалска екипа

Еспресо
Оскаровката Натали Портман заедно со четирикратната олимписка шампионка и 23-кратна освојувачка на грен слем титули, Серена Вилијамс, станаа косопственички на нов фудбалски клуб во Националната...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Серена Вилијамс за Меган Маркл: Никогаш не сум слушнала за неа, не ја познавам (ВИДЕО)

Еспресо
Серена Вилијамс беше гостинка на венчавката на Меган Маркл и принцот Хари во мај 2018 година, а сега за војвотката од Сасекс не сака јавно...
Лајфстајл Сцена

Серена Вилијамс ни го покажа задникот во минијатурно бело бикини (ФОТО)

Igor
Една од најдобрите женски тенисерки во светот Серена Вилијамс ги собра „лајковите„ на Инстаграм за денес. Таа објави фотографија на која позира во минијатурно бело...
Лајфстајл Сцена

Ја растури Серена како од шега: Има 19 години, 6 милиони долари на сметка, на Инстаграм и „пука“ профилот од секси фотки (ФОТО)

Igor
Вчера во финалето на УС-Опен се случи вистинска сензација – потполно неочекувано, титулата ја освои Бјанка Андреску, скратувајќи ја можноста на Серена Вилијамс да влезе...
Лајфстајл Сцена

Серена Вилијамс: Издание во какво не сме ја гледале (ФОТО)

Igor
Серена Вилијамс, една од најуспешните тенисерки во светот ги одушевила своите фанови со новиот едиторијал кој го правела за магазинот Harper’s Bazaar. View this post...