ВИДЕО: Серена Вилијамс и Олимпија уживаат во преслатка караоке сесија

Серена Вилијамс ужива во својата пауза од тенисот на наубав можен начин. 39-годишната тенисерка се повлече од второто коло на „Roland Garros“ поради повреда, а нејзиниот процес на опоравување очигледно вклучува задолжителни караоке сесии со нејзината ќерка Олимпија.

Обожавателите на Серена од самото раѓање на Олимпија, станаа нејзини инстант обожаватели.

Серена на својот Инстаграм профил, од време на време, знае да ги израдува своите следбеници со по некоја фотографија или видео.

Најновото видео што го сподели со својата 3-годишна ќерка, стана вирален хит на Интернат. Во видеото мајката и ќерката уживаат во својата караоке сесија. Тие на многу несекојдневен начин уживаа во песна од детска ТВ серијата „Paw Petrol“, а нивната изведба е преслатко за да се пропушти.

На тој начин, обожавателите се задоволни гледјаќи како дуото мајка и ќерка се забавуваат, а од друга страна, и Серена, може да се радува гледајќи колку позитивни реакции добива секоја нејзина објава.

Слични објави

Вашето дете има коронавирус: Родители, ова се првите знаци дека треба веднаш да реагирате!

Еспресо

Кејт Мос потрошила околу 750.000 евра на кокаин! Сега ги негира тврдењата

Igor

Видео хороскоп 22 август 2019, четврток

Igor

Елена Ристеска со последната објава ќе ве расплаче: „Ќе те погоди како нож во гради кога ќе погледнеш кој е на сликата“ (ФОТО)

Igor

Шармантната Адел успеала да симне 10 килограми со пилатес (ФОТО)

Igor

Партнерите ги остави без наследство од 98 милиони – Во чии раце ќе оди богатството на Џорџ Мајкл?

Igor

Остави Коментар

2 × 5 =

Слични објави

Балканот во тага: Почина Беба Селимовиќ, кралицата на севдалинките

Еспресо

Пејачката Татијана Стефановска позира во розево палто, а под палтото нема облека! (ФОТО)

Васко Спасоски

Гвинет Палтроу за Валентајн ѝ подари на Хајди Клум свеќа со мирис на својата вагина!

Еспресо

Целата треперев пред него: Убавата Георгина за врската со Роналдо, а откри и што ја привлекло кај фудбалерот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Нема подобар задник на македонската естрада: Љупка веќе ја нарекуваат македонската Џенифер Лопез (ФОТО)

Igor

ПРОНАЈДЕНА ДРОГА ВО КОЛАТА НА РАСТА: Еве колкава казна треба да плати

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian